• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wywiad z Franciszkiem dla czasopisma „Studia Moralia” Akademii Alfonsjańskiej

  Akademia Alfonsjańska (Wyższy Instytut Teologii Moralnej prowadzony w Rzymie przez Zgromadzenie Redemptorystów) z okazji 70 rocznicy powstania została przyjęta przez papieża Franciszka na prywatnej audiencji 9 lutego 2019 r. W swoim przemówieniu papież wezwał Akademię do dalszego uprawiania teologii moralnej, kierując się wielkimi intuicjami alfonsjańskimi, ożywiając je w świetle Soboru Watykańskiego II i znaków czasu.

  WIĘCEJ: Papież Franciszek spotkał się z profesorami i studentami Akademii Alfonsjańskiej

  Zbliżając się do 150. rocznicy ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła (24 marca 2021 r.), zwróciliśmy się do Ojca Świętego o możliwość rozmowy na temat aktualnych kwestii moralnych. Bodźce, które papież zaproponował w wywiadzie, nabierają szczególnego znaczenia nie tylko dla Akademii Alfonsjańskiej w związku z tym jubileuszem. Zachęcają nas do refleksji i pogłębienia teologicznej propozycji moralnej Świętego Doktora dla naszych czasów.

  Na stronie „Studia Moralia” proponujemy pierwszą część wywiadu, autoryzowaną przez Ojca Świętego. Pozostałe części wywiadu ukażą się na stronie w najbliższych tygodniach, a pełna wersja ukaże się w kolejnym numerze „Studia Moralia”.

  o. prof. Alfonso V. Amarante CSsR, Prezes Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie

  za: cssr.news

  WIĘCEJ : Link do fragmentu wywiadu na stonie „Studia Moralia”

  Tłumaczenie całości wywiadu opublikujemy, gdy oryginalny tekst ukaże się w całości (red.)

  WIĘCEJ: 70 lat Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie

  WIĘCEJ: Przełożony Generalny na 70-lecie Akademii Alfonsjańskiej

  Akademia Alfonsjańska to Wyższy Instytut Teologii Moralnej należący do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, afiliowany do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Na uczelni można odbywać studia specjalistyczne z teologii moralnej na najwyższym światowym poziomie.

   

  Udostępnij