• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  5 października: wspomnienie bł. Franciszka Ksawerego Seelosa

  5 października w kalendarzu własnym Zgromadzenia redemptoryści wspominają błogosławionego współbrata – Franciszek Ksawery Seelos był wspaniałym przewodnikiem duchowym i spowiednikiem, mądrym wychowawcą, jak również kaznodzieją i gorliwym pasterzem.

  Seelos bFranciszek Ksawery Seelos urodził się w 1819 r. w Füssen (Niemcy). Po rozpoczęciu studiów w seminarium diecezjalnym poznał Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela. Wyjechał do Ameryki Północnej i tam, 20 kwietnia 1843 roku wstąpił do nowicjatu redemptorystów. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 grudnia 1844 roku. Rozpoczął posługę kapłańską w Pittsburgu (stan Pensylwania) jako współpracownik św. Jana Nepomucena Neumanna. W tym samym czasie pełnił również funkcję magistra nowicjatu głosząc chętnie słowo Boże. Następnie oddał się całkowicie głoszeniu misji ludowych w języku angielskim i niemieckim w różnych stanach Ameryki Północnej.

  Zmarł w Nowym Orleanie 4 października 1867, w czterdziestym ósmym roku życia. W poczet błogosławionych zaliczył go papież  św. Jan Paweł II 9 kwietnia 2000 roku.

   

  Życiorys błogosławionego Franciszka Ksawerego Seelosa

  Udostępnij