• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tirocinium Pastoralne

  Tirocinium Pastoralne stanowi jeden z etapów formacji ciągłej redemptorystów w Prowincji Warszawskiej i jest bezpośrednim przygotowania do zaangażowania w apostolat misyjny.

  Formacja w tirocinium obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do podjęcia działalności misyjnej: m.in. wprowadzenie w koncepcję misji redemptorystów w Polsce, w problematykę współczesnego Kościoła oraz świata, a także w zagadnienia związane z komunikacją słowną.

  Współbracia przygotowujący się do pracy misyjno-rekolekcyjnej, oprócz przygotowania zestawu kazań potrzebnych do uczestnictwa w prowadzeniu różnych rodzajów misji redemptorystów w Polsce oraz ćwiczeń z zakresu praktyki kaznodziejskiej mają także możliwość udziału w pracy misyjnej pod kierunkiem doświadczonych misjonarzy.

  Formacja w ramach tirocinium zawiera także momenty zmierzające do pogłębienia duchowości przygotowujących się do działalności misyjnej ze szczególnym podkreśleniem formacji pod kątem specyfiki duchowości misyjnej św. Alfonsa.

  Misje parafialne i rekolekcje różnego typu prowadzone przez redemptorystów

  Siedzibą Tirocinium Pastoralnego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów jest dom zakonny Zgromadzenia w Lublinie.