• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Poznań: nowa oblatka redemptorystów

  Do grona oblatów naszego Zgromadzenia dołączyła p. Zofia Wiśniewska z Poznania. Dyplom podpisany przez o. Generała został jej wręczony w czasie inauguracji posługi redemptorystów w tym mieście, 1 sierpnia 2022 r. Serdecznie gratulujemy!

  Tytuł oblata Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela został jej nadany przez Przełożonego Generalnego Redemptorystów o. Michaela Brehla CSsR na prośbę wspólnoty redemptorystów w Warszawie przy ul. Pieszej.

  WIĘCEJ: Redemptoryści rozpoczynają pracę w Poznaniu

  Poprzez przyjęcie do grona oblatów nasi parafianie zostali objęci szczególną modlitwą współbraci i włączeni w dobra duchowe Zgromadzenia nabyte przez modlitwy i dzieła apostolskie. Ze swej strony oblaci wspierają duchowo redemptorystów, zwłaszcza miejscową wspólnotę ojców, modląc się również o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów. Warto dodać, że do grona oblatów Zgromadzenia Redemptorystów mogą należeć osoby duchowne i świeckie.

  WIĘCEJ: Toruń: kolejni nowi oblaci Zgromadzenia Redemptorystów

  WIĘCEJ: Nowi oblaci Zgromadzenia Redemptorystów w Rowach

  WIĘCEJ: Wrocław: kolejni nowi oblaci Zgromadzenia Redemptorystów

  * * *

  Pani Zofia Wiśniewska, z wykształcenia chemik, po ukończeniu studiów pracowała na Politechnice Poznańskiej w charakterze pracownika naukowo-technicznego. Od ponad 30 lat współpracuje z redemptorystami na różnych polach działalności naszego zgromadzenia.

  Od ponad 11 lat współpracuje z redemptorystami szczególnie w prowadzeniu rekolekcji połączonych z nauką zdrowego żywienia. Odbywają się one w naszych ośrodkach rekolekcyjnych w Rowach i Bukowinie Tatrzańskiej i gromadzą wiele osób pragnących pogłębić naszą duchowość.

  Jest żywo zainteresowana duchowością św. Alfonsa i naszych świętych współbraci. Cały czas leży jej na sercu jej rozwój i nieustannie dzieli się nowymi pomysłami w celu zrealizowania i szerzenia jej wśród ludzi świeckich. Jest wielką czcicielką Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  o. Piotr Podraza CSsR, Warszawa

  Udostępnij