• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Polskie Radio: kolejna audycja „Lumen” o św. Klemensie

  W niedzielę 19 kwietnia program II Polskiego Radia o godz. 7:30 nada kolejną 15-minutową audycję pt. „Lumen”, poświęconą działalności św. Klemensa Hofbauera w Warszawie.

  Gościem audycji będzie dr Oksana Shkurgan – muzykolog, która ukaże nam rolę muzyki w działalności duszpasterskiej redemptorystów przy kościele św. Benona w Warszawie. To kolejna inicjatywa medialna w ramach roku św. Klemensa Marii Hofbauera związanego z 200. rocznicą jego śmierci.

  A oto link do zapisu dźwiękowego poprzedniej audycji pt. „Lumen” nadanej w programie II Polskiego Radia w niedzielę 22 marca o godz. 7:30. Zostały w niej zaprezentowane dwie ostatnio wydane publikacje poświęcone św. Klemensowi Hofbauerowi z okazji 200-lecia jego śmierci. Są to książki: „Monumenta Hofbaueriana” t. 17 i „Św. Klemens Maria Hofbauer CSsR – dobry patron na złe czasy”. O książkach tych opowiadali ich autorzy i redaktorzy: p. dr Paulina Dąbrosz-Drewnowska (Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego) i o. dr Maciej Sadowski CSsR – rektor Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie).

  o. Sylwester Cabała CSsR, Bardo

  Udostępnij