• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Gość Niedzielny Tarnów: Tuchowscy klerycy pomagają uchodźcom na granicy

  Mimo zajęć postanowili włączyć się w wolontariat, dzięki któremu przekraczający ukraińsko-polską granicę znajdują pierwsze wsparcie.

  Od przeszło tygodnia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie włączają się w wolontariat na granicy polsko-ukraińskiej w Zosinie.

  – Czterech kleryków pod opieką o. Macieja z Warszawy pomaga w punkcie Caritas przybywającym z Ukrainy uchodźcom, którzy zziębnięci, zmęczeni podróżą, w przygotowanym namiocie mogą znaleźć pierwsze wsparcie – mówi rektor tuchowskiego WSD o. Maciej Sadowski.

  WIĘCEJ: Polscy redemptoryści angażują się na różnych polach w pomoc Ukrainie

  Klerycy sami zgłosili chęć pomocy uchodźcom. Mimo zajęć w seminarium, planują wyjeżdżać na granicę w małych grupach na zmianę i włączać się w pomaganie Ukraińcom.

  Tuchowskie seminarium i klasztor, a także sanktuarium Matki Bożej, włączają się również w koordynowanie pomocy udzielanej parafiom prowadzonym w Ukrainie przez redemptorystów. – Te, które znajdują się w zachodniej Ukrainie, są teraz wielkimi centrami pomocy humanitarnej. Cały świat redemptorystowski patrzy z troską na naszych wschodnich sąsiadów i stara się im pomagać poprzez naszych ojców, którzy zostali na miejscu – dodaje o. Maciej.

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

  za: tarnow.gosc.pl

  Udostępnij