• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Polscy redemptoryści angażują się na różnych polach w pomoc Ukrainie

  Prowincja Warszawska Redemptorystów od samego początku wojny angażuje się w pomoc Ukrainie oraz uchodźcom przybywającym do Polski. Współpracuje ściśle z Prowincją Lwowską oraz ukraińskimi redemptorystkami klazurowymi i czynnymi.

  Obecnie (8 marca 2022 r.) w domach należących do polskich redemptorystów schronienie znalazło kilkadziesiąt osób (powyżej 50, liczba cały czas rośnie), a oczekiwanych jest kilkaset następnych.

  We wszystkich parafiach i kościołach redemptorystów organizowane są zbiórki pieniężne i darów materialnych, które przekazywane są na Ukrainę, szczególnie greckokatolickim redemptorystom w tym kraju, którzy mają swoje domy i cerkwie na całym terytorium, również na terytorium objętym przez działania wojenne (Czernihów i Berdiańsk nad Morzem Azowskim k. Mariupola), i na miejscu – mając bardzo dobre rozeznanie – wspierają ludzi, którzy u nich szukają schronienia oraz  innej pomocy.

  WIĘCEJ: Przełożony Prowincji Lwowskiej Redemptorystów o sytuacji na Ukrainie (7 marca)

  Grupa redemptorystów, w tym braci kleryków z WSD Redemptorystów w Tuchowie, a także świeccy współpracujący z redemptorystami, przebywa już na granicy polsko-ukraińskiej w ramach wolontariatu organizowanego przez Caritas Polska. Zmieniani będą przez następnych.

  Na antenie Radia Maryja i TV Trwam od początku działań zbrojnych obecny jest na bieżąco głos redemptorystów z Prowincji Lwowskiej, a także kapłanów i biskupów ukraińskich relacjonujących sytuację. Płynie także zachęta do pomocy przybywającym do Polski uchodźcom, relacjonowana jest wielka skala działań podejmowanych przez Kościół katolicki w Polsce, inne kościoły, władze państwowe i samorządowe. Ważne miejsce zajmują informacje o działaniach podejmowanych przez Polskę na arenie międzynarodowej. Wsparciem jest nieustanna modlitwa na antenie radia o pokój na Ukrainie i za wszystkich poległych i poszkodowanych przez wojnę.

  Poszczególne wspólnoty w Polsce, angażując się w pomoc, postępują zgodnie z zaleceniami Caritas Polska, jej diecezjalnych oddziałów oraz odpowiednich władz państwowych i samorządowych. Organizowane są także w parafiach i duszpasterstwach grupy wolontariuszy, które lokalnie przyłączają się do inicjatyw wymagających takiego wsparcia.

  Publikujemy numery kont prowadzonych przez Prowincję Warszawską Redemptorystów, gdzie można wpłacać ofiary, które zostaną wykorzystane przez redemptorystów z Ukrainy na pomoc potrzebującym.

  PL: 21 1240 1037 1111 0011 0384 2748 z dopiskiem „Ukraina”

  EUR: 69 1240 1037 1978 0010 9590 3025 z dopiskiem „Pomoc”

  USD: 27 1240 1037 1787 0010 9590 3243 z dopiskiem „Pomoc”

  SWIFT CODE: PKOPPLPW

  Wszystkie konta są w polskim banku PEKAO S.A. Bóg zapłać za złożone ofiary i pomoc!

  WIĘCEJ: Pomoc Ukrainie – współpraca redemptorystów polskich i ukraińskich

  oprac. red.

  fot. Sven Teschke – praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20863

  Udostępnij