• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Duszpasterstwo powołań

  barka.redemptor.pl

  959c1b_de7d364f40ec4beeaac7ed061a331500-mv2

  Jakie jest moje powołanie?

  Niektórzy stawiają sobie to pytanie, inni nie… Tak czy inaczej to jest najważniejsze w życiu pytanie, na które każdy młody człowiek powinien szukać odpowiedzi. Bo tylko człowiek, który realizuje w pełni Wolę Pana Boga może być naprawdę szczęśliwy. Wiemy, ze odkrycie swojego powołania nie jest łatwe, ani też nie dokonuje się w jednej chwili. Dlatego chcemy pomóc młodym ludziom w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: „Czego ode mnie oczekujesz Boże?”

  To jest cel działania Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów, które swoją siedzibę ma w Tuchowie przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów. Jego dyrektorem jest obecnie (2017) o. Witold Baran, a jego zastępcą o. Artur Pruś. Wspomagają ich ochoczo w organizacji rekolekcji i dni skupienia oraz w innych zajęciach bracia postulanci, nowicjusze i klerycy.

  Podczas różnych spotkań staramy się rozmawiać z młodymi ludźmi o powołaniu i dzielić się historią odkrywania Bożych zamiarów. Ukazujemy też życie redemptorystów w całym jego bogactwie i w różnych formach. Chrystus Najświętszy Odkupiciel powierzył nam misję głoszenia Dobrej Nowiny ubogim. To zaszczyt, wyzwanie, ale też wielkie szczęście, którego źródłem jest spotykanie Jezusa w ludziach najbardziej ubogich i opuszczonych.

  Zapraszamy Cię do nas! Może Bóg chce, byś był redemptorystą?

  Może i Ty masz z misyjnym krzyżem w ręku i różańcem Niepokalanej iść w świat i głosić Obfite Odkupienie?