• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Błogosławieństwo kaplicy w nowym domu „Scala” w Bukowinie Tatrzańskiej

  W dniu 9 listopada, w 287. rocznicę założenia Zgromadzenia Redemptorystów, w Bukowinie Tatrzańskiej dokonano błogosławieństwa kaplicy w nowym domu rekolekcyjno-wypoczynkowym „Scala”.

  Na uroczystość przybyli niektórzy z dobrodziejów, dzięki którym dom mógł powstać. Nie zabrakło także współbraci redemptorystów oraz lokalnych przedstawicieli Kościoła, którzy wzięli udział w tej historycznej chwili.

  O godzinie 12.00 uroczyście został odczytany dekret abpa Marka Jędraszewskiego ustanawiający kaplicę w domu „Scala”. Uczynił to o. Mieczysław Babraj CSsR, dyrektor tego ośrodka. O. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, który przewodniczył Eucharystii, dokonał w jej trakcie błogosławieństwa kaplicy. Po Mszy wszyscy zgromadzeni wzięli udział we wspólnym obiedzie. Następnie można było zwiedzić cały dom „Scala”.

  Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy „Scala” jest miejscem wypoczynku i relaksu połączonego z odnową ducha. W najbliższym czasie rozpoczną się tu pierwsze turnusy rekolekcyjne. Nazwa domu łączy się ściśle z historią Zgromadzenia, gdyż to we Włoszech, właśnie w miejscowości Scala, w 1732 r. powstało Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela.

  Redemptoryści chcą, by goście w ośrodkach wypoczynkowo-rekolekcyjnych „Scala” w Polsce, czuli się jak w domu. Scala to dom rodzinny redemptorystów – korzenie i powody naszego pójścia na cały świat. Tam zawsze chętnie powracamy, by doświadczyć wspólnoty i odnowić nasze siły. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych domów – nad morzem w Rowach oraz w górach w Bukowinie Tatrzańskiej!

  WIĘCEJ: Nowy dom Scala w Bukowinie Tatrzańskiej!

  br. Marcin Wojdan CSsR, Tuchów

  Udostępnij