• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowy dom Scala w Bukowinie Tatrzańskiej!

  Nowy dom wypoczynkowo-rekolekcyjny Scala w Bukowinie Tatrzańskiej otwiera swoje podwoje i zaprasza Gości! 11 lipca 2019 r. został pobłogosławiony w obecności wielu Gości. 

  O. Prowincjał Janusz Sok  CSsR, w towarzystwie o. Witolda Hetnara CSsR – radnego zwyczajnego, o. Piotra Podrazy CSsR – Ekonoma Prowincji oraz budowniczego o. Jakuba Zielińskiego CSsR i dyrektora domu, o. Mieczysława Babraja CSsR, pobłogosławił nowo wybudowany dom Scala.

  Na uroczystość przybyli przedstawiciele firm wykonujących różne prace, projektowe, budowlane i instalatorskie oraz ks. dziekan i proboszcz z Bukowiny Tatrzańskiej.  Obecna była również Rodzina, która ofiarowała ziemię pod nasz nowy dom. Wszystkich  Gości dom zachwycił swoim wykończeniem i estetyką wykonania.

  Wspominano kolejne etapy budowy – trudności i chwile śmieszne, a także nieobecnego na spotkaniu o. Kazimierza Piotrowskiego CSsR, który jako poprzedni Ekonom Prowincji  rozpoczynał i do 30 marca 2019 r. prowadził o. Jakubem budowę. Po błogosławieństwie odbył się w pierwszy posiłek w domowej restauracji dla 35 osób. Na zakończenie wszyscy Goście otrzymali na pamiątkę ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, by pamiętali o współpracy z Redemptorystami.

  Redemptoryści chcą, by Goście w ośrodkach wypoczynkowo-rekolekcyjnych Scala w Polsce, czuli się jak w domu. Scala to miejscowość we Włoszech, gdzie powstało Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela – Redemptoryści. Scala to dom rodzinny Redemptorystów – korzenie i powody naszego pójścia na cały świat. Tam zawsze chętnie powracamy, by doświadczyć wspólnoty i odnowić nasze siły. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych domów – nad morzem w Rowach oraz w górach w Bukowinie Tatrzańskiej!

  W domu Scala w Bukowinie Tatrzańskiej Gości przyjmujemy od 1 sierpnia 2019 r. Więcej informacji i kontakt na wspólnie stronie domów Scala: nad morzem w Rowach  i w górach w Bukowinie Tatrzańskiej: scala.net.pl

  WIĘCEJ: Galeria zdjęć domu Scala w Bukowinie

  Jakiś czas jeszcze będzie funkcjonować dotychczasowa stara strona scala-rowy.pl i następnie zostanie złączona z nową wspólną stroną, po osiągnięciu zaplanowanej funkcjonalności domu w Bukowinie i strony. Do tego czasu oba sposoby komunikacji z domem w Rowach działają równolegle.

  Zapraszamy po pozostałych domów rekolekcyjnych Redemptorystów w Polsce: w Lubaszowej, Kościelisku, Ryniasie, Łomnicy-Zdroju i Krakowie!

  red.

  Udostępnij