• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  O. Stanula: bł. Conchita potrafiła przemienić swoje cierpienie w ofiarę miłości i stała się świadkiem nadziei

  Rodzina redemptorystowska celebrowała Eucharystię dziękczynną za nową błogosławioną z Granady, Conchitę Barrecheguren. Uroczystości – w niedzielę, 7 maja 2023 r., w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Granadzie – przewodniczył i homilię wygłosił o. Zdzisław Stanula CSsR, wikariusz generalny. Bł. Conchita dołączyła do grona 4 świętych i 28 błogosławionych rodziny redemptorystowskiej. Jej ojciec, Francisco Barrecheguren Montagut, po śmierci żony i córki wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów, przyjął święcenia kapłańskie i sam jest obecnie Czcigidnym Sługą Bożym.

  Oto kilka refleksji z homilii, którą o. Stanula poświęcił błogosławionej Conchicie:

  „Życie Conchity było bardzo krótkie, ale ten czas wystarczył, aby stała się wierzącą i zaangażowaną chrześcijanką. Początkowo uważała, że ​​została powołana do życia zakonnego i chciała zostać karmelitanką – jak jej ulubiona św. Teresa z Lisieux, ale choroba uniemożliwiła jej dokonanie tego życiowego wyboru. Bóg zaproponował Conchicie inną drogę świętości. Mówiła później, że jej powołaniem było 'być osobą chorą’. Nie odrzuciła tego krzyża; nie zbuntowała się; nie nienawidziła tego; przyjęła to tak, jak Jezus – Twoja wola niech się stanie, nie moja.”

  „Conchita potrafiła przemienić swoje cierpienie w ofiarę miłości i stała się świadkiem odważnej nadziei, którą może ofiarować tylko Bóg. Mogłaby być patronką ciężko i nieuleczalnie chorych. Conchita uczy nas przyjmowania krzyża ciężkiej choroby i niesienia tego krzyża do końca z wiarą i ufnością.”

  WIĘCEJ: Hiszpania: Conchita Barrecheguren ogłoszona błogosławioną

  WIĘCEJ: Bł. Conchita Barrecheguren: homilia kard. Semeraro w czasie mszy św. beatyfikacyjnej

  Eucharystia dziękczynna odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Granadzie, bowiem w tym kościele redemptorystów urządzono kaplicę błogosławionej Conchity, gdzie wierni mogą modlić się przed jej relikwiami i nadal prosić o jej wstawiennictwo.

  W najbliższą sobotę, 13 maja, w rocznicę dnia, w którym ta młoda kobieta została wezwana do Domu Ojca i narodziła się dla nieba w 1927 r., po raz pierwszy obchodzone będzie liturgiczne wspomnienie Conchity Barrecheguren.

  za: Scala News, fot. J. Sok CSsR

  WIĘCEJ: Został redemptorystą po śmierci rodziny – ojciec i córka Czcigodnymi Sługami Bożymi

  WIĘCEJ: Strona internetowa poświęcona obojgu Sługom Bożym (w j. hiszpańskim)

  Udostępnij