• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kościoły w Bardzie i w Warszawie przy ul. Pieszej ponownie otwarte

  Zostały otwarte ponownie dwa kościoły redemptorystów: w Bardzie na Dolnym Śląsku i w Warszawie przy ul. Pieszej. Świątynie zostały zdezynfekowane, a posługa od niedzieli, 14 czerwca sprawowana jest przez redemptorystów wolnych od zakażenia koronawirusem z opisywanego w ostatnich dniach ogniska.

  Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie i kościół św. Benona w Warszawie przy ul. Pieszej pozostawały zamknięte od 3 czerwca w powodu zakażenia koronwirusem miejscowych wspólnot redemptorystów.

  Obecnie po dezynfekcji kościołów nabożeństwa w Bardzie odprawia redemptorysta ze wspólnoty, która nie miała styczności z zarażonymi, a w Warszawie przy ul. Pieszej redemptoryści z miejscowej wspólnoty, którzy po negatywnym wyniku badań i decyzji służb sanitarnych zostali zwolnieni z kwarantanny. Wcześniej już zostały przywrócone do użytku kościoły w Braniewie i we Wrocławiu.

  Z powodu zakażenia koronawirusem miejscowej wspólnoty pozostaje jeszcze zamknięty kościół w Tuchowie k. Tarnowa (sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej), a prewencyjnie, bo nie było żadnych objawów, ale w oczekiwaniu na powtórny negatywny wynik badań, kościół św. Gerarda w Lubaszowej k. Tuchowa.

  Aktualnie wśród redemptorystów jest 46 potwierdzonych chorych, z czego najwięcej w Tuchowie (33) i w Bardzie (6). Z tego w szpitalu zakaźnym przebywa 11, w tym dwóch w stanie bardzo ciężkim (współistniejące choroby). Pozostali chorzy są w stanie dobrym lub bez objawów.

  W Tuchowie i okolicy sytuacja stała się poważniejsza ze względu na kolejne zakażenia. Aktualne liczby i działania służb sanitarnych i medycznych w tym regionie podawane są na blogu p. Kamila Wszołka, dziennikarza Radia Kraków.

  Służby sanitarne wyznaczają, kiedy i kto ma poddać się testom na obecność koronawirusa oraz określają długość trwania kwarantanny.

  Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

  Warszawa, 14 czerwca 2020 r.

  Kontakt dla mediów: rzecznik@redemptor.pl; tel. 536 005 965

  WIĘCEJ: Wielki Odpust Tuchowski 2020 przesunięty

   

  Udostępnij