• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Wielki Odpust Tuchowski 2020 przesunięty

  Drodzy Czciciele Matki Bożej Tuchowskiej, Drodzy Pielgrzymi,

  Pierwszy tydzień lipca kojarzy się dla wielu z Wielkim Odpustem Tuchowskim. Przed cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej przybywają zorganizowane grupy jak i indywidualni pielgrzymi z różnych stron naszej diecezji i spoza jej granic.

  W tym roku Wielki Odpust Tuchowski w tradycyjnej formie, niestety się nie odbędzie, z uwagi na pojawianie się ogniska koronawirusa w Tuchowie i w okolicy. Obchody Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przesuwamy na inny termin, który podamy w odpowiednim czasie.

  W tej trudnej dla nas sytuacji pragniemy wszystkich, Drogich nam Pielgrzymów, zaprosić do duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej, by wypraszać potrzebne łaski, zwłaszcza oddalenie od nas epidemii.

  Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie!

  Redemptoryści z Tuchowa

  * * *

  Najważniejszą uroczystością w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie k. Tarnowa jest obchodzony co roku Wielki Odpust Tuchowski. Informacje o odpuście można śledzić na stronie internetowej tuchowskiego sanktuarium oraz na fanpage’u na Facebooku.

  Na Wielki Odpust Tuchowski przybywa duża liczba wiernych (kilkadziesiąt tysięcy), niekiedy nawet z dalekich stron. Na uwagę zasługuje również fakt, że pielgrzymi z okolicznych miejscowości udają się pieszo do Tuchowa.

  W Tuchowie od 1893 r. pracują Redemptoryści. Od ponad stu lat istnieje tam także Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów.

  WIĘCEJ: Zakończył się Wielki Odpust Tuchowski 2019

  Udostępnij