• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kościelisko: rekolekcje redemptorystów ze Sł. Bożym Bernardem Łubeńskim

  W dniach 8 – 12 października 2018 r. w naszym domu w Kościelisku odbywała się kolejna seria rekolekcji dla redemptorystów Prowincji Warszawskiej. Temat rekolekcji brzmiał: „Ojciec Bernard Łubieński świadek Chrystusa Odkupiciela i misjonarz nadziei”. Prowadził je o. Paweł Drobot, redemptorysta  z Krakowa.

  Sługa Boży o. Bernard Łubieński został w tym roku ogłoszony Czcigodnym. Obecnie do jego beatyfikacji brakuje jedynie uznania przez Stolicę Apostolską cudu dokonanego za jego wstawiennictwem. Wszystkie serie rekolekcji redemptorystów w 2018 r. poświęcone są osobie i duchowości tego Apostoła Polski.

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  WIĘCEJ: Czcigodny Sługa Boży Bernard Łubieński CSsR – misjonarz, który wzbudzał nadzieję [VIDEO]

  „Uczestnicząc w rekolekcjach, słuchając konferencji i trwając na modlitwie budowaliśmy się wielkim zaangażowaniem i zakonno-kapłańską postawą ojca Bernarda, a także trafnością ujęcia i przekazu o. Rekolekcjonisty. Sprzyjały też temu warunki w jakich znaleźliśmy się tutaj i pogoda, która od początku do końca tych dni była wyśmienita. Niech Bóg błogosławi organizatorom i tutejszym mieszkańcom. Bóg zapłać” – o. Stanisław Gruszka CSsR

  * * *

  „Pięknie i ciepło na zewnątrz  ( Tatry w słońcu )

  Pięknie i ciepło w domu oraz w kaplicy z góralskim wystrojem, gdzie się modliliśmy.

  Za co dziękowaliśmy Ojcu Rekolekcjoniście : 

  — Dzięki jego solidnej pracy niejako „ u r ó s ł   n a m   w  o c z a c h ”  co raz bliższy beatyfikacji Sługa Boży O. Bernard

  — dzięki osadzeniu w tematyce duchowej i osobistemu autentyzmowi,  otrzymywaliśmy  treści głębokie, przekazywane w sposób bardzo sympatyczny i naturalny, bez patosu”.

  o. Mieczysław Witalis CSsR

  za: cadr.redemptor.pl

  Udostępnij