• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Czcigodny Sługa Boży Bernard Łubieński CSsR – misjonarz, który wzbudzał nadzieję [VIDEO]

  6 marca 2018 r. papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót o. Bernarda Łubieńskiego ze Zgromadzenia Redemptorystów. Od tej chwili przysługuje mu oficjalnie tytuł: Czcigodny Sługa Boży.

  Dzień później TV Trwam i Radio Maryja nadały wywiad z o. Antonio Marrazzo CSsR z Rzymu, Postulatorem Generalnym Zgromadzenia Redemptorystów, o życiu, świętości i procesie beatyfikacyjnym o. Bernarda. Zapraszamy do jego obejrzenia i wysłuchania w internecie!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  O. Bernard Łubieński – misjonarz, który wzbudzał nadzieję

  Oto niektóre odpowiedzi o. Antonio Marrazzo na pytania o. Adama Owczarskiego postawione w wywiadzie:

  Kiedy mówimy o błogosławionych czy świętych, ważne jest podkreślenie aktualności ich duchowego przesłania dla wiernych. Na czym polega według Ojca aktualność orędzia duchowego o. Łubieńskiego?

  Z badań, które zostały przeprowadzone i ze świadectw ludzi wynika, że o. Bernarda wyróżnia głębokie dążenie do wzbudzania nadziei i zaufania do Boga w sercach ludzkich. Możemy powiedzieć, że o. Łubieński jest wzorem kapłana w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest to sympatyczna i bardzo ciekawa postać. Jest on inny niż klasyczni święci. To osoba, której nie da się zakatalogować. Jest to postać wychodząca daleko poza schematy, człowiek o ciekawym i mocnym charakterze, który mógł czasami wydawać się niedelikatny, ale kochał Boga i bliźniego, spalał się dla nich.

  Ten element odróżniający o. Łubieńskiego to „znaleźć sposób”, jakby to powiedział św. Paweł, by przepowiadać, mówić, głosić zawsze Chrystusa, w każdej okoliczności, w jakimkolwiek momencie, „w porę i nie w porę”. O. Bernard czynił to jednak nie tylko poprzez przepowiadanie, czynił to również poprzez posługę sakramentu pojednania, czyli poprzez formację sumień.

  Czego nam brakuje, aby ukończyć tę drogę procesową, czyli ogłosić o. Łubieńskiego błogosławionym?

  Potrzebujemy cudu. Co to znaczy? Nie chodzi o to, że o. Łubieński ich nie czyni. Ja jestem przekonany, że za jego pośrednictwem Bóg dokonuje cudów i że przez jego wstawiennictwo Bóg już jakichś cudów dokonał. Tyle tylko, że my nie jesteśmy w stanie zawsze kontrolować wszystkiego i nie zawsze zostaje nam dana możliwość, aby to zweryfikować. Bo często osoby, które otrzymują te specjalne łaski, nie zawsze o tym mówią i, w konsekwencji, jesteśmy zmuszeni, aby dalej czekać.

  Trzeba, aby ludzie uwierzyli, że można ufać tej osobie, że jest to szczególny wzór chrześcijańskiego życia i świętości kanonizowanej. Jeżeli będziemy zachęcać do modlitwy za wstawiennictwem o. Łubieńskiego, to będzie cud tak ewidentny, że zostanie zakończony proces. Mamy nadzieję, że ludzie opowiedzą nam o otrzymanych łaskach za wstawiennictwem o. Bernarda.

  ******

  Modlitwa o uproszenie łaski za przyczyną Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego oraz o jego beatyfikację

  Boże, który Sługę Twego, Bernarda, obdarzyłeś apostolskim zapałem i mocą ducha w niesieniu krzyża, spraw prosimy, aby ten, który dla prowadzenia ludzi do Królestwa Prawdy i Miłości oddał całe swoje życie, doznawał czci świętych wśród wiernych Twojego Kościoła i był naszym orędownikiem u Ciebie. Udziel nam za jego przyczyną łaski …, której obecnie szczególnie potrzebujemy. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Czcigodny Sługo Boży Bernardzie, przyczyń się za nami.

  ******

  Informacje o łaskach otrzymanych przez wstawiennictwo o. Bernarda Łubieńskiego prosimy przesyłać na adres:

  Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1

  33-170 Tuchów

  e-mail: o.bernard@cssr.pl

   

  Udostępnij