• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Jedna wspólnota: Św. Klemens – trudna droga odważnego i pewnego siebie misjonarza

  Ukazał się kolejny numer biuletynu formacyjnego „Jedna Wspólnota”, który przygotowało Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie. Materiał nosi tytuł: „Św. Klemens Maria Hofbauer: trudna droga odważnego i pewnego siebie misjonarza”.

  Zarząd Generalny ogłosił rok 2020-2021 Rokiem Jubileuszowym ku czci „drugiego założyciela” Zgromadzenia, świętego Klemensa Marii Hofbauera z okazji 200-lecia jego śmierci.

  Nie możemy mówić o „restrukturyzacji dla misji”, nie odnosząc się do konieczności „odnowy” każdej osoby zaangażowanej w misję. W tym spojrzeniu na przeszłość jednym z punktów odniesienia będzie zawsze życie misyjne naszych poprzedników oraz to, jak wiele oni uczynili, aby zrealizować swoje powołanie i misję redemptorystowską. Jednym z takich punktów odniesienia jest dla nas św. Klemens M. Hofbauer.

  Zapraszamy redemptorystów, redemptorystki, świeckich współpracowników i wszystkich zainteresowanych duchowością apostoła Warszawy i Wiednia do zapoznania się z tym materiałem. Cały biuletyn można przeczytać lub pobrać na naszej stronie.

  Udostępnij