• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Br. Robert Borzyszkowski CSsR mistrzem Polski w turnieju tenisa stołowego kleryków

  XXI Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych za nami! W tym roku po raz 21 klerycy z całej Polski rywalizowali ze sobą o tytuł Mistrza Polski zarówno w grze drużynowej jak i indywidualnej.

  Nasze seminarium reprezentował br. Robert Borzyszkowski CSsR, który po wielu walkach wygrał rywalizację indywidualną. Sukces tym bardziej cieszy, gdyż po zeszłorocznym 3. miejscu teraz turniej udało się zakończyć wygraną!

  W grze drużynowej wygrało WSD w Kielcach przed ASD w Poznaniu. Ogółem w rozgrywkach startowało 16 drużyn i 56 kleryków. Całość  3-dniowego turnieju zwieńczyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. W homilii biskup mówił o chrześcijaninie jako człowieku nadziei. Po zakończonych Mistrzostwach nastąpił otwarty koncert ewangelizacyjny zespołu niemaGotu.

  Na pewno dla kleryka jest to wyjątkowe doświadczenie, w którym może wspólnie spędzić czas z innymi współbraćmi w powołaniu, a także uświadomić sobie, że najważniejsze zawody w jakich się uczestniczy to te, o których pisze św. Paweł w 2. Liście do Tymoteusza.

  WIĘCEJ: niedziela.pl/artykul/39394/Klerycy-powalczyli-o-medale-po-raz-XXI

  br. Robert Borzyszkowski CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  zdjęcia za: facebook.com/wsd.czestochowa/photos/pcb.2180540898647300/2180539315314125/?type=3&theater

   

   

   

  Udostępnij