• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  17 grudnia: XVII Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie i w Krakowie! [ZAPROSZENIE]

  W poprzednich latach udało nam się zebrać fundusze m.in. dla misji w Argentynie, Boliwii, Burkina Faso czy Albanii. Już od 2007 roku, w III niedzielę adwentu, Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, działające przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów organizuje Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie, a teraz także i w Krakowie.

  Misyjny Jarmark z Aniołami to bożonarodzeniowy kiermasz ciast, wyrobów i ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne, prowadzone przez Zgromadzenie Redemptorystów. Stał się z czasem ważnym wydarzeniem nie tylko dla tuchowskiej parafii, czy miasta, ale także dla całej diecezji tarnowskiej. 17 grudnia 2023 r. będziemy przeżywać siedemnastą edycję tego wydarzenia.

  WIĘCEJ: Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie: mały jubileusz – wielkie serca

  WIĘCEJ: Tuchów: XVI Misyjny Jarmark z Aniołami na rzecz dzieci i młodzieży na Ukrainie

  Rok 2023 przyniósł nowe wyzwania dla naszego Jarmarku. Jednym z największych było przeniesienie Seminarium Redemptorystów do Krakowa. Chcemy jednak potraktować ten moment jako okazję do rozwoju i rozpowszechnienia idei Misyjnego Jarmarku z Aniołami w innych parafiach redemptorystów w Polsce, dlatego oprócz Bazyliki Matki Bożej w Tuchowie, Jarmark po raz pierwszy odbędzie się także przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na ul. Zamoyskiego 56 w Krakowie.

  Jako organizatorzy wielokrotnie spotkaliśmy się z wielką dobrocią ludzi, którzy z chrześcijańskiej miłości chcą pomóc swoim potrzebującym braciom w innych krajach. Tak było na przykład w ubiegłym roku, kiedy wiele instytucji, szkół i osób prywatnych włączyło się w zbiórkę na rzecz Redemptorystowskiego Centrum Dzieci i Młodzieży w Iwano-Frankowsku na pogrążonej wojną Ukrainie. Także i w tym roku pragniemy nieść pomoc naszym braciom i siostrom, wciąż dotkniętym dramatem wojny, dlatego cały dochód uzyskany podczas XVII Misyjnego Jarmarku z Aniołami przekazany będzie misjonarzom-redemptorystom posługującym w Mościskach na Ukrainie.

  Mościska to kilkutysięczne miasteczko, położone tuż za naszą wschodnią granicą. Dla polskich redemptorystów to miejsce jest kolebką – w 1883 r. Sługa Boży o. Bernard Łubieński założył tam pierwszy klasztor zgromadzenia na ziemiach polskich po wypędzeniu ich z Warszawy przez Napoleona. Redemptoryści zainstalowali w tamtejszym kościele pierwszy w Polsce wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy i tym samym uczynili mościckie sanktuarium źródłem Jej kultu w naszej Ojczyźnie. We wrześniu tego roku ojcowie powrócili do Mościsk po 11 latach przerwy, zaś my chcemy materialnie i duchowo wesprzeć ich działalność.

  Wierzymy, że misjonarzem jest nie tylko ten, który posługuje za granicami naszego kraju, ale każdy z nas. Poprzez przede wszystkim modlitwę za misje, ale też przez wsparcie materialne przyczyniamy się do głoszenia Ewangelii na całym świecie oraz pomocy konkretnym ludziom. Dlatego serdecznie zapraszamy w niedzielę, 17 grudnia – do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego 56 w Krakowie lub Bazyliki Matki Bożej w Tuchowie.

  Ogromną pomocą będzie dla nas zaangażowanie się w to wydarzenie także przez samodzielne wykonanie ozdób lub przygotowanie produktów spożywczych, które będą rozprowadzane na jarmarku. Wszelka pomoc jest mile widziana.

  Każdy jest misjonarzem! Więcej informacji na stronie wsd.redemptor.pl/anioly oraz facebook.com/RSPMCSSR.

  Można wesprzeć nas także na stronie zrzutka.pl/z/jarmarkmosciska

  Kontakt: tel. 530633826 lub rspmisje@gmail.com

  br. Jakub Stanisz CSsR, WSD Redemptorystów w Krakowie, Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji

  Udostępnij