• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie: mały jubileusz – wielkie serca

  Tony ciast, kilometry kiełbas, kilogramy smalcu, boczku, kiszek, salcesonów i innych wyrobów, tysiące ozdób, kolorowe zespoły z przepiękną muzyką i liczne serca gotowe dzielić się swoją miłością – 12 grudnia 2021 r. to wszystko odróżniało przysanktuaryjny plac w Tuchowie od wszystkich innych placów na świecie. Miał tu miejsce jubileuszowy, XV Misyjny Jarmark z Aniołami – charytatywny, świąteczny kiermasz, organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, którego celem była pomoc utalentowanym dzieciom i młodzieży w Grodnie, na Białorusi.

  Jeszcze przed świtem wyszliśmy na dziedziniec bazyliki, aby dokończyć wszystkich potrzebnych prac. Pierwsi goście przybyli jeszcze przed Mszą świętą o godz. 6.00, odkładając sobie co ciekawsze i smakowitsze kąski, a tych, dzięki kołom gospodyń wiejskich, szkołom i różnym instytucjom było wiele.

  Po Mszy Św. o godz. 9.00 zaczęły grać pierwsze kapele i zespoły, które tworzyły przepiękną świąteczną atmosferę. Wisienką na torcie był św. Mikołaj, który dla każdej grzecznej osoby miał słodki prezent.

  Wielką pomocą, ale i świadkami sytuacji na Białorusi byli o. Edward Petelczyc CSsR z Grodna wraz z dwójką białoruskich studentów.  Wspomagających przybywało i z każdą chwilą topniała liczba rzeczy do nabycia. Po siedemnastu godzinach pracy zmęczeni, ale zadowoleni mogliśmy oficjalnie zakończyć jarmark.

  Wiele osób przewinęło się wczoraj przez jarmark i wiele osób pomagało, bo poza klerykami przyszło wielu młodych, aby przynajmniej przez chwilę postać za uginającym się od wyrobów stołem, za co z serca dziękujemy. Również wiele kół gospodyń wiejskich, szkół, instytucji, firm i osób prywatnych wzięło udział w przygotowaniach do jarmarku.

  Dziękujemy za włączenie się w to dzieło, za pomoc i za wszelkie dary, które przekazaliście na rzecz naszego festynu. Do zobaczenia na następnym, XVI Misyjnym Jarmarku z Aniołami!

  br. Kacper Grabowski CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Do jarmarku mozna dołączyć także przez pośrednictwo portalu: zrzutka.pl/misjagrodno

  WIĘCEJ: wsd.redemptor.pl/anioly oraz na www.facebook.com/RSPMCSSR

  WIĘCEJ: Patronat Misyjny Zgromadzenia Redemptorystów – obejmij opieką misjonarza lub placówkę misyjną!

  Udostępnij