• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Obraz MB Częstochowskiej nawiedza męskie domy zakonne diecezji gliwickiej

  We wtorkowe popołudnie, 17 maja 2016 r., rozpoczęliśmy peregrynację kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej po męskich zakonach w diecezji gliwickiej. Peregrynacja rozpoczęła się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem bp. seniora Jana Wieczorka w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy u Redemptorystów.

  W Mszy świętej brało udział 30 kapłanów z różnych męskich wspólnot zakonnych z naszej diecezji, m.in.: Franciszkanie, Jezuici, Kamilianie, Oblaci, Salezjanie i Misjonarze św. Rodziny i Redemptoryści. Podczas kazania ks. biskup wspomniał, że potrzeba nam podążać na drogach naszego życia za przykładem Maryi, która prowadzi nas do Syna, która jest nadzieją naszych dróg, naszego powołania. Wspomniał też jak ważną rolę w dziejach Gliwic i naszej diecezji ma MB Częstochowska i że trzeba od niej uczyć się podążania drogą miłosierdzia.

  Na koniec Eucharystii słowo podziękowania i zachęty do umacniania powołania konsekrowanego skierował do nas o. Janusz Sok CSsR, przewodniczący Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich i Prowincjał Redemptorystów. Dziękujemy za wspólną modlitwę wszystkim, którzy uczestniczyli w tej Eucharystii. Prosimy o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, byśmy potrafili być w  świecie widomym znakiem Bożej miłości i prowadzili wiernych do Boga.

  o. Artur Pruś CSsR, Gliwice

  Udostępnij