• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  5 lat modlitwy różańcowej o redemptorystowskie powołania

  Już od godzin przedpołudniowych 28 września 2017 r. na lubaszowską „Górę Tabor” zaczęli przybywać z całej Polski członkowie Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich, by w tym miejscu uświęconym modlitwą odbyć swoje doroczne rekolekcje. Dom Rekolekcyjny wypełnił się do ostatniego miejsca, gdyż z zaproszenia Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów postanowiło skorzystać 50 osób. Tegoroczne skupienie było wyjątkowe z wielu względów, jednak na pierwszy plan wysuwa się okoliczność 5-lecia istnienia RDWPR, które powstało w październiku 2012 roku.

  Pierwszym wspólnym momentem rekolekcji była wieczorna czwartkowa  Eucharystia z udziałem nowicjatu pod przewodnictwem o. socjusza Marcina Klamki CSsR. Po niej odbyło się spotkanie z braćmi nowicjuszami, którzy przybliżyli uczestnikom swoje przeżycia z postulatu i początku nowicjatu oraz wygłosili świadectwo powołania. Piątkowy dzień przebiegał pod znakiem pogłębionej refleksji nad treściami zaproponowanymi przez rekolekcjonistę – o. socjusza studentatu Sylwestra Pactwę CSsR, który podjął się duchowego prowadzenia rekolektantów. Był to także dzień sakramentu pokuty i pojednania.

  Wieczorem natomiast do Lubaszowej przybyło 13 postulantów z o. prefektem Łukaszem Listopadem CSsR oraz wspólnota tuchowskich kleryków z o. prefektem Adamem Koślą CSsR, by najpierw wspólnie przeżyć Eucharystię, a po niej udać się na spotkanie z uczestnikami rekolekcji. Bracia postulanci, którzy zaledwie kilka dni wcześniej rozpoczęli formację, przedstawili się zebranym i podziękowali za wspieranie ich modlitwą na etapie rozeznawania powołania. Bracia klerycy natomiast przybliżyli członkom Różańcowego Dzieła niektóre spośród seminaryjnych wakacyjnych praktyk pastoralnych.

  Sobotnie przedpołudnie upłynęło pod znakiem misji zagranicznych. Bracia klerycy z Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji, całościowo ukazali misyjne zaangażowanie Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Po południu natomiast, rekolektanci udali się do Tuchowa, by tam uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim była uroczysta inauguracja roku akademickiego w WSD Redemptorystów. Wysłuchali m.in. wykładu ks. prof. dr. hab. Jacka Urbana (UPJPII) pt. „O ikonografii Chrystusa Pana w starożytności” oraz uczestniczyli w Eucharystii przed obliczem Matki Bożej Tuchowskiej.

  Po powrocie do Lubaszowej, dzień zakończył się spotkaniem z o. Arturem Prusiem CSsR, który przybliżył charakter rekolekcji powołaniowych organizowanych przez Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów.

  Niedziela, będąca ostatnim dniem rekolekcji upłynęła pod znakiem uczestnictwa w szczególnie ważnym wydarzeniu, jakim były święcenia diakonatu czterech alumnów WSD Redemptorystów. Jednak zanim uczestnicy udali się do Tuchowa wysłuchali referatu o. Witolda Barana CSsR pt. „Matka Boża Tuchowska – Wychowawczyni Powołań Kapłańskich i Zakonnych”. Po zakończonej uroczystości święceń, która stała się dla członków RDWPR widocznym znakiem owoców ich modlitwy, wszyscy rozjechali się w różne strony Polski, by dalej kontynuować w swojej codzienności wspieranie powołań redemptorystowskich, modląc się na różańcu i ofiarując swoje cierpienia w tej intencji.

  Dziękujemy Panu Bogu za wspaniały skarb sześciu tysięcy osób, które przez minione pięć lat zaangażowały się w Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Matce Bożej Tuchowskiej zawierzamy Dzieło oraz sprawę nowych powołań do Zgromadzenia Redemptorystów i Zakonu Sióstr Redemptorystek

  o. Witold Baran CSsR, o. Artur Pruś CSsR, Tuchów

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

   

   

  Udostępnij