• Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
    Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
    Portal Kaznodziejski
    Peregrynacja relikwii św. Gerarda
  • Menu

    Zakończyło się zebranie Konferencji Redemptorystów Europy.

    W piątek, dnia 04.03.2011, zakończyły się obrady Konferencji Redemptorystów Europy. Spotkanie rozpoczęło się 01.03.2011 i odbywało się w Italii w miejscowości Cortona. W ostatnim dniu obrad przyjęte zostały uchwalone Statuty Konferencji oraz jej Priorytety Apostolskie. Wybrano również trzech kandydatów na urząd koordynatora Konferencji. Są nimi o. Jacek Zdrzeałek, o. Serafino Fiore, a także o. Ronald McAinsh. Spośród nich Zarząd Generalny wybierze pierwszego w historii koordynatora tej nowej struktury Zgromadzenia Redemptorystów. Określono również tematy, miejsce i czas następnego spotkania oraz zaplanowano dalszą pracę.

    Podczas spotkania w Cortonie dyskutowana była przyszłość Konferencji Redemptorystów Europy, która ustanowiona została przez XXIV Kapitułę Generalną Zgromadzenia. Podejmowano  takie sprawy, jak nowe wyzwania duszpasterskie w zmieniającej się rzeczywistości europejskiej oraz przyszłe struktury Konferencji. Koordynatorami spotkania byli o. Pedro López Calvo z Prowincji Madryckiej oraz o. Cornelius Casey z Prowincji Dublińskiej. Prowincję Warszawską reprezentowali na zebraniu o. Janusz Sok i o. Jacek Zdrzałek.

    br. Szymon Pedrycz CSsR

    Udostępnij