Zakończyło się zebranie Konferencji Redemptorystów Europy.
W piątek, dnia 04.03.2011, zakończyły się obrady Konferencji Redemptorystów Europy. Spotkanie rozpoczęło się 01.03.2011 i odbywało się w Italii w miejscowości Cortona. W ostatnim dniu obrad przyjęte zostały uchwalone Statuty Konferencji oraz jej Priorytety Apostolskie. Wybrano również trzech kandydatów na urząd koordynatora Konferencji. Są nimi o. Jacek Zdrzeałek, o. Serafino Fiore, a także o. Ronald McAinsh. Spośród nich Zarząd Generalny wybierze pierwszego w historii koordynatora tej nowej struktury Zgromadzenia Redemptorystów. Określono również tematy, miejsce i czas następnego spotkania oraz zaplanowano dalszą pracę.
Podczas spotkania w Cortonie dyskutowana była przyszłość Konferencji Redemptorystów Europy, która ustanowiona została przez XXIV Kapitułę Generalną Zgromadzenia. Podejmowano takie sprawy, jak nowe wyzwania duszpasterskie w zmieniającej się rzeczywistości europejskiej oraz przyszłe struktury Konferencji. Koordynatorami spotkania byli o. Pedro López Calvo z Prowincji Madryckiej oraz o. Cornelius Casey z Prowincji Dublińskiej. Prowincję Warszawską reprezentowali na zebraniu o. Janusz Sok i o. Jacek Zdrzałek.
br. Szymon Pedrycz CSsR




























