• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Za klasztorną furtą w WSD Redemptorystów w Tuchowie

  W ostatni weekend września 2018 r. w tuchowskim Wyższym Seminarium Redemptorystów zrobiło się gwarno i tłoczno. Kolejny już raz zaprosiło ono młodzież męską do siebie na Dni Otwarte. Tym razem wzięło w nich udział 74 chłopaków, głównie z południa Polski, ale też z Białorusi.

  Przez te dni poprowadził nas o. Ludwik Łabuda CSsR z Lubaszowej. W konferencjach i kazaniu mówił nam o odwadze i zaufaniu, jakie są konieczne, by usłyszeć, dobrze rozeznać i pójść za głosem Boga, który daje nam konkretne powołanie. Podczas Dni Otwartych, jak zawsze było wiele okazji, by spotkać „starych dobrych znajomych”, porozmawiać z braćmi klerykami, a także zawrzeć nowe znajomości.

  Po południu udało nam się rozegrać mecz towarzyski pomiędzy sobą (w dwóch kategoriach wiekowych) oraz z braćmi klerykami (którzy i tym razem nie dali za wygraną). Ci, którzy nie brali udziału w meczach udali się na wycieczkę „tuchowskim szlakiem przechadzkowym”, czyli trasa, jaką w czasie wolnym najczęściej przemierzają bracia klerycy. Wieczorem spotkaliśmy się w auli św. Klemensa, by zobaczyć krótki montaż z pozdrowieniami od braci kleryków, którzy są na zagranicznych praktykach (film możecie zobaczyć poniżej). Dzień zakończył się nawiedzeniem Cudownego Obrazu Matki Bożej i wspólna kompletą w bazylice.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczna obecność, duszpasterzom, którzy przyjechali ze swoją młodzieżą za zorganizowanie grup, a o. Ludwikowi za poprowadzenie nas przez te dni. Wspólnocie Tuchowskiego Domu dziękujemy za życzliwe przyjęcie i otwartość. Zapraszamy na kolejne spotkania z redemptorystami podczas ferii, terminy znajdziecie na naszej stronie internetowej www.barka.redemptor.pl w zakładce REKOLEKCJE.

  o. Witold Baran CSsR, o. Artur Pruś CSsR, Tuchów

  link do pełnej galerii: https://photos.app.goo.gl/2CnWA4Bc253p6KBc9

  link do filmu z pozdrowieniami: https://youtu.be/DDEATGmcaj4

  Udostępnij