• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Wrocław: Zjazd regionalny ZM Wschód

  2 marca 2019 roku odbył się kolejny zjazd regionalny Zespołu Misyjnego „Wschód”. Tym razem miał on miejsce w domu zakonnym redemptorystów we Wrocławiu. Uczestniczyło w nim 16 osób świeckich (w tym 6 po raz pierwszy), a także bracia klerycy Jerzy Szyłko CSsR i Patryk Reczek CSsR oraz przewodniczący Zespołu – o. Sylwester Pactwa CSsR.

  Po wzajemnym zapoznaniu się i krótkim przedstawieniu, uczestnicy wysłuchali konferencji prowadzonych przez braci kleryków. Dotyczyły one tematu modlitwy i sakramentów świętych w życiu chrześcijanina. W samo południe uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej w kościele parafialnym redemptorystów przy ulicy Wittiga. Ojciec Pactwa w homilii zwrócił uwagę, że dzieci są skarbem i należy się im wszelka troska z naszej strony. Pan Jezus chce, by je do Niego przyprowadzać. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż działalność ZM „Wschód” jest w głównej mierze skoncentrowana na prowadzeniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży.

  Po południu udaliśmy się na spacer po starówce Wrocławia. Mieliśmy również okazję zobaczyć kościół garnizonowy – Bazylikę św. Elżbiety, gdzie zatrzymaliśmy się na krótką modlitwę indywidualną. Nie zabrakło również czasu na posilenie ciała i budowanie wspólnoty stołu. Po powrocie do naszego domu zakonnego, o. Sylwester przedstawił uczestnikom bieżące sprawy Zespołu. Ciekawym punktem programu było spotkanie z ks. Piotrem Wiśniowskim – dyrektorem generalnym telewizji katolickiej EWTN Polska.

  Zjazd regionalny zakończyliśmy wspólną modlitwą.

  Natomiast w niedzielę 3 marca Zespół Misyjny „Wschód” gościł w parafii pw. Matki Bożej  Pocieszenia we Wrocławiu. O. Sylwester Pactwa, przewodniczący „Wschodu”, głosił homilie podczas Mszy świętych, natomiast świeccy animatorzy, Iwona Stasiowska i Anna Macek oraz klerycy, br. Jurij Szyłko i br. Patryk Reczek dzielili się świadectwem pracy misyjnej Zespołu na terenach Litwy, Białorusi, Ukrainy. Po Mszy św. odbyła się krótka prezentacja filmu, którego celem było przybliżenie wiernym, jak wyglądają “wakacje z Bogiem” dla dzieci i młodzieży za wschodnią granicą. Poza tym były rozdawane ulotki informacyjne o Zespole z zachętą do osobistego włączenia się w działalność misyjną. Ponadto wierni uczestniczący w Mszach świętych mieli możliwość udzielenia wsparcia finansowego na działalność Zespołu.

  Serdecznie dziękujemy o. Proboszczowi Damianowi Simoniczowi CSsR, wspólnocie Redemptorystów oraz drogim Parafianom i Duszpasterstwu Akademickiemu „Redemptor” za życzliwe przyjęcie i okazaną pomoc.

  br. Patryk Reczek CSsR, br. Jurij Szyłko CSsR

   

  Udostępnij