• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Wizyta duszpasterska ze św. Gerardem Majellą

  Rozpoczęty u polskich redemptorystów Rok Świętego Gerarda Majelli ma na celu przybliżyć postać naszego świętego Współbrata wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mają łączność z redemptorystami. Jedną z pierwszych inicjatyw podjętych w placówkach, gdzie posługują redemptoryści jest wręczanie rodzinom podczas wizyty kolędowej okolicznościowego obrazka z krótką informacją o świętym i z modlitwą za jego wstawiennictwem.

  Prezentujemy tekst informacji i modlitwy znajdujący się na obrazku kolędowym:

  * * * 

  Św. Gerard Majella, redemptorysta (1726-1755), to charyzmatyczny brat zakonny. Jego pełne wiary życie obfitowało w wiele cudów i nadzwyczajnych wydarzeń. Trudne sytuacje pokonywał przez proste zaufanie Chrystusowi i tak prowadził ludzi do odkrycia Bożej miłości.

  Przeżywany w kościołach redemptorystów Rok św. Gerarda wpisuje się w program duszpasterski 2018/2019, którego motto brzmi: „W mocy Bożego Ducha”. W tym czasie możemy doświadczyć, że życie i działanie według Ewangelii, przynosi obfite owoce dzięki mocy Ducha Świętego. Niech św. Gerard będzie dla nas w tym roku mistrzem życia mocą Bożego Ducha.

   

  • PATRON DOBREJ SPOWIEDZI
  • PATRON MATEK OCZEKUJĄCYCH POTOMSTWA

  Święty Gerardzie, przez twoją modlitwę przyprowadziłeś do Boga wiele serc. Wstawiaj się u Boga za naszą rodziną, abyśmy byli otwarci na dar życia. Przybądź z pomocą w trudnym zadaniu chrześcijańskiego wychowania naszych dzieci. Wypraszaj nam odwagę w wierze, wzrost w miłości i gotowość do przebaczenia. Tobie polecamy tę ważną potrzebę (tutaj przedstaw prośbę…). Wysłuchaj nas w imię tej miłości, jaką żywisz ku Jezusowi i jego Matce Maryi. Amen.

  Z kolędowym błogosławieństwem.

  Zachęcamy do korzystania z tej modlitwy w różnych sytuacjach życia osobistego i rodzinnego.

  red.

  Udostępnij