• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Warszawa: kard. Dolan z wizytą u redemptorystów i Rycerzy Kolumba

  Na zaproszenie Rycerzy Kolumba z rady 17050 im. św. Klemensa i miejscowej wspólnoty redemptorystów w Warszawie przy ul. Karolkowej, z wizytą przybył  2 maja 2022 r. ks. kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku. Odwiedziny odbyły się ramach szerszej podróży Gościa na Ukrainę i do Polski, by na własne oczy przekonać się jaka jest sytuacja w związku z toczącą się wojną.

  Kard. Dolan jest ordynariuszem archidiecezji Nowy York i b. przewodniczącym Konferencji Episkopatu USA. Wraz z bp. pomocniczym tej archidiecezji Johnem Bonnici wracali z Ukrainy i Słowacji, gdzie spotkali się z Ukraińcami.

  Nasi Goście z USA spotkali się na grillu w naszym klasztornym ogrodzie w Warszawie z członkami lokalnej rady Rycerzy Kolumba, wiernymi parafii św. Klemensa i uchodźcami z Ukrainy. Dzieci ukraińskie korzystające z naszego oratorium-świetlicy przygotowały krótki program artystyczny po ukraińsku.

  Ksiądz kardynał wspiera finansowo Rycerzy Kolumba w dziełach, które prowadzą w związku z wojną na Ukrainie i ucieszył się, że u redemptorystów Rycerze Kolumba mogą je także realizować.

  o. Andrzej Kukła CSsR – kapelan Rady 17050 Rycerzy Kolumba, Warszawa

  WIĘCEJ: Warszawa: Dni Formacji Rycerzy Kolumba z ks. kard. Nyczem

  WIĘCEJ: Rycerze Kolumba przy parafii św. Klemensa w Warszawie

  Udostępnij