• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rycerze Kolumba przy parafii św. Klemensa w Warszawie

  Rycerze Kolumba działający od trzech lat przy parafii św. Klemensa w Warszawie (Rada nr 17050) przeżywali w sobotę 12.01.2019 r. dzień promocji na drugi stopień w Formacji Rycerskiej. Tego dnia Bracia Rycerze z Suchedniowa przeprowadzili uroczystą celebrację promocyjną dla 14 warszawskich rycerzy. Warszawska Rada 17050 skupia ponad trzydziestu dzielnych mężczyzn, a ich kapelanem jest o. Andrzej Kukła  CSsR, który wszystkie cztery stopnie uzyskał w USA.

  Zakon Rycerzy Kolumba (Knights of Columbus – KofC) to najpotężniejsza, katolicka, męska organizacja charytatywna na świecie. Głównym zadaniem ponad 2 mln Rycerzy Kolumba na świeci jest dobrowolna i bezinteresowna pomoc w takich przestrzeniach jak: Kościół, społeczność, kultura życia, rodzina, praca z młodzieżą.  Poprzez cztery stopnie, które mają swoje charakterystyczne akcenty skierowane na: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm rycerze pomagają innym i sobie wzajemnie. Rycerze bardzo aktywnie uczestniczą w organizacji Marszów Życia w USA, bo ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, to jeden z priorytetów. W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie rycerze stworzyli i działali razem z młodymi w tzw. Mercy Center (Centrum Miłosierdzia). W Panamie na ŚDM nie zabraknie rycerzy.

  Jeśli chcesz dołączyć do Rycerzy Kolumba wystarczy być mężczyzną, który ukończył 18 rok życia i jest wierzącym i praktykującym katolikiem, który może przystępować do Komunii św. (nie jest w karach kościelnych) i chce ofiarować kilka chwil w miesiącu dla  innych i dla swojego wzrostu duchowego.

  o. Andrzej Kukła CSsR

  informacje: cssr@wp.pl

   

  Udostępnij