• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Ukraina: modlitwa ze św. Gerardem Majellą w Truskawcu

  W kameralnym gronie osób, które zebrały się na modlitwie w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Truskawcu, w sobotę 16 lutego 2019 r. rozpoczęliśmy comiesięczną Mszę świętą w intencji rodzin, małżeństw oczekujących na potomstwo i matek w stanie błogosławionym oraz o dobrą spowiedź dla potrzebujących spotkania z miłosiernym Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. W modlitwie towarzyszył nam święty Gerard Majella.

  Przed Mszą św. była okazja do skorzystania ze sakramentu pokuty i pojednania, którym służył o. Dariusz Świda CSsR. Mszy św. i nabożeństwu do św. Gerarda przewodniczył o. Piotr Wiśniewski CSsR. Zaznaczyć potrzeba, że w gronie osób, które przyszły na dzisiejszą modlitwę znaleźli się ci, którzy prosili o dar potomstwa dla swoich małżeństw czy swoich dzieci, które zawarły sakrament małżeństwa.

  Mamy nadzieję, że w czasie Roku Rodziny, który trwa na Ukrainie i w Roku Świętego Gerarda Majelli, który przeżywamy w Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, w każdą trzecią sobotę miesiąca w naszym kościele w Truskawcu będzie obecnych coraz więcej wiernych, którzy będą przychodzić, aby spotkać się z miłosiernym Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania oraz w sakramencie Eucharystii, a także wypraszać potrzebne łaski dla rodzin i małżeństw poprzez wstawiennictwo św. Gerarda.

  o. Piotr Wiśniewski CSsR, Truskawiec, Ukraina

   

  Udostępnij