• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: rozpoczęcie postulatu 2022/23

  Nowy rok akademicki to także rozpoczęcie formacji w Postulacie Redemptorystów w Tuchowie – pierwszego etapu wchodzenia w życie zakonne. Polecamy wychowawcę i braci w modlitwie!

  Postulat w roku akademickim 2022/23 liczy czterech braci, z czego trzech na pierwszym roku, a jeden na drugim. Formacja rozpoczęła się 25 września 2022 r. rekolekcjami, które wygłosił o. Łukasz Listopad CSsR.

  Bracia równolegle z formacją zakonną podjęli formację intetelektualną i studiują odpowiednio na pierwszym oraz drugim roku filozofię jako alumni Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie, w tym roku już włączonego, jeśli chodzi o studia, do Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie, a przez to afiliowanego do Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

  WIĘCEJ: WSD Redemptorystów: inauguracja roku akad. 2022/2023 w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie

  WIĘCEJ: Tuchów: „Szukajcie ubogich!” – święcenia diakonatu

  Przełożonym postulatu (prefektem) jest o. Łukasz Drożak CSsR, a bracia postulanci pochodzą z następujących parafii: br. Wojciech Żołądź – z Tarnowa, z parafii Miłosierdzia Bożego, br. Piotr Stanisław Malesa – z Braniewa, z parafii rodzinnej św. Katarzyny Aleksandryjskiej, br. Kasjan Zieliński – z Łomnicy-Zdroju, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, br. Karol Rzeźnik (rok II) – z Dębicy, z parafii Matki Bożej Anielskiej.

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

  o. Łukasz Drożak CSsR, prefekt postulatu, Tuchów

   

   

  Udostępnij