Tuchów: dzień skupienia przed beatyfikacją Sł. Bożej Marii C. Crostarosy
Przed beatyfikacją Sługi Bożej Marii Celeste Crostarosy, założycielki Sióstr Redemptorystek (18 czerwca w Foggia we Włoszech), odbywają się w poszczególnych rejonach naszej zakonnej prowincji dni skupienia dla kilku sąsiadujących wspólnot. Pierwszy taki dzień odbył się 30 kwietnia 2016 r. w Tuchowie, a prowadził go o. Bolesław Słota CSsR.
W dniu skupienia uczestniczyły wspólnoty z Tuchowa, Lubaszowej i Łomnicy. Rozpoczęliśmy od „źródła i szczytu” naszego życia – od Eucharystii – pod przewodnictwem o. Prowincjała Janusza Soka CSsR. Natomiast słowo wygłosił do nas o. Bolesław Słota CSsR, w kontekście zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożej. Po zaczerpnięciu ze stołu Eucharystii, przenieśliśmy się do auli św. Klemensa, gdzie o. Bolesław przybliżył kilka aspektów życia Matki Celeste. Po obiedzie odbyło się jeszcze jedno spotkanie – tym razem z o. Prowincjałem, który przedstawił nam relację z minionych wydarzeń – pierwszej fazy Kapituły Generalnej, refleksje nad recesem powizytacyjnym, a także podzielił się tym, co nas czeka w najbliższym czasie.
Niewątpliwie był to czas intensywny, ale i potrzebny do dobrego przygotowania do beatyfikacji oraz odnowienia pamięci o źródłach naszego charyzmatu.
br. Adam Dudek CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie/red.
Strona internetowa Zakonu Najświętszego Odkupiciela (Sióstr Redemptorystek)
List o. Generała przed beatyfikacją Sługi Bożej Marii Celeste Crostarosy i program uroczystości
https://twitter.com/CSsR_PL/status/708603271515078656








































