• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  List o. Generała przed beatyfikacją Sł. Bożej Marii Celeste Crostarosy

  Drodzy Współbracia i Siostry, Współpracownicy i Przyjaciele,

  Z wielką radością Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela przyjęło wiadomość, że Ojciec Święty, papież Franciszek, ogłosił beatyfikację Matki Marii Celeste Crostarosy. Chcę przedstawić Wam program tego ważnego wydarzenia. Uroczystość beatyfikacji będzie miała miejsce w sobotę, 18 czerwca 2016 r. w Foggia we Włoszech.

  Fr.-General-Crostarosaa-696x464W ciągu najbliższych kilku tygodni mam nadzieję rozesłać do Was list o wadze tego wydarzenia zarówno dla Sióstr Zakonu Najświętszego Odkupiciela, jak dla Redemptorystów oraz naszych Współpracowników, a także innych Sióstr złączonych z naszym charyzmatem i Zgromadzeniem.

  Otrzymałem już od kilku klasztorów Redemptorystek informacje o ich planach udziału w beatyfikacji. Zachęcam wszystkie klasztory planujące wysłanie swoich delegatek do skontaktowania się z o. Emilio Lage CSsR, aby można to było skoordynować i przygotować się najlepiej jak to tylko możliwe.

  Doszły mnie także wieści, że niektórzy Współbracia Redemptoryści również planują swój udział. Proszę wszystkich, którzy mają zamiar przybyć do Rzymu o kontakt z Przełożonym domu św. Alfonsa, o. Arturo Martinezem CSsR, najszybciej jak to możliwe i przed 31 marca 2016 r. Liczba miejsc jest ograniczona i chcemy zrobić wszystko, by dobrze się przygotować, ale musimy wcześniej znać liczbę gości.

  Beatyfikacja Matki Marii Celeste Crostarosy jest ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich, którzy dzielą ten sam charyzmat, tradycję i duchowość (wspólnot – przyp. tł) Najświętszego Odkupiciela. Choć osobiście może wziąć w niej udział mało delegatek, to zachęcam wszystkie klasztory Redemptorystek do świętowania uroczystości wraz z modlitewnym przygotowaniem i Mszą św. dziękczynną. Zapraszam wszystkie wspólnoty Redemptorystów, parafie, sanktuaria i kościoły do podobnego świętowania wraz z Mszą św. dziękczynną za beatyfikację z publicznym nagłośnieniem tego wydarzenia w dniach 18-19 czerwca br.

  W łączności ze Sługą Bożą Matką Marią Celeste niech to wydarzenie będzie sposobnością do odnowy i błogosławieństwa dla Zakonu i Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy towarzyszy nam w naszym powołaniu i głoszeniu Copiosa Redemptio oraz Viva Memoria Odkupiciela.

  Wasz Brat w Odkupicielu, 

  Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

  za: cssr.news

   

  Program uroczystości beatyfikacyjnej

  Foggia, sobota, 18 czerwca 2016 r., godz. 10.30

  Plac przed sanktuarium NMP Królowej – uroczysta beatyfikacja Czcigodnej Sługi Bożej Marii Celeste Crostarosy pod przewodnictwem Prefekta Kongregacji ds. Kanonizacyjnych ks. kard. Angelo Amato, delegata Ojca Świętego Franciszka.

  Foggia, sobota, 18 czerwca 2016 r., godz. 18.30

  Kościół klasztoru Sióstr Zakonu Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystek) – uroczyste nieszpory pod przewodnictwem o. Michaela Brehla CSsR, Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów)

  Foggia, niedziela, 19 czerwca 2016 r., godz. 10.00

  Seminarium diecezjalne – uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. kard. Salvatore De Giorgi, emerytowanego abpa Palermo.

  Udostępnij