• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Szczecinek: Eureka dla bierzmowanych

  W dniach 9-11 listopada 2018 r. w ośrodku Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w Ostrowcu pod Wałczem odbyły się rekolekcje dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z parafii Ducha Świętego ze Szczecinka. Zostały one przeprowadzone według modelu kursu „EUREKA” czyli znalazłem. Kurs prowadziła młodzież z parafii św. Józefa z Torunia wraz o. Grzegorzem Gutem CSsR.

  Przez 3 dni odbywały się przeróżne konferencje, m.in. o grzechu, jedności, miłości, poszukiwaniu, wyznaniach oraz o jedności. Konferencje te przybliżyły mnie do spotkania z Jezusem, abym lepiej Go poznała, doświadczyła jak mnie mocno i bezwarunkowo kocha.

  Najbardziej wzruszyła mnie konferencja o grzechu. Gdy uświadomiono mi, że Bóg bardzo kocha grzesznika. Człowiek odwrócił się od Bożej miłości, aby wybrać grzech, który jest zarazą całego świata, a nie tylko jednej, wybranej osoby. Jednak Bóg dał nam wybór i tylko my musimy zadecydować co wybrać.

  WIĘCEJ: Wrocław: kurs Eureka dla bierzmowanych

  WIĘCEJ: Toruń: ewangelizacja młodzieży i z młodzieżą – kurs Eureka w Wieńcu

  Moje myślenie i zapatrywanie na świat zmieniła też konferencja o poszukiwaniu, czyli dążeniu do Pana Jezusa. Zrozumiałam, że miłość Boża jest bezwarunkowa i darmowa, że jest  ojcowska, osobista, bezinteresowna no i święta. Przemieniła moją miłość do Boga, ponieważ zrozumiałam, że Jezus kocha każdego z osobna.

  Dzięki modlitwie poczułam Ducha Świętego  w sercu, był przy mnie i dalej jest. Podczas tego spotkania, była możliwość by poprosić o modlitwę wstawienniczą, za nas i w naszych intencjach. Poza tym codziennie odbywały się Msze święte. Miały one cudowny klimat, wszyscy pięknie śpiewali, wczuwali się w Eucharystię. Nie obyło by się bez dyskoteki 🙂. Mieliśmy okazje razem wszyscy potańczyć i pobawić się.

  Uważam, że te rekolekcje, były bardzo owocne. Widziałam, że każdy odnalazł na tych rekolekcjach coś, co go poruszyło.

  Ola, Szczecinek

   

  Udostępnij