• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Święcenia kapłańskie w Tuchowie

  W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 23 maja 2021 r., na dziedzińcu sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej miała miejsce uroczystość udzielenia święceń kapłańskich czterem diakonom redemptorystom. Święceń udzielił im metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

  Celebrans w homilii zauważył, iż „Kościół potrzebuje nowych żniwiarzy. Powiem wprost – nowych misjonarzy. Już nie wystarczy tylko głosić, trzeba być świadkiem w posłaniu Chrystusowym do świata”. Ksiądz arcybiskup przypomniał nowo wyświęconym kapłanom, że to nie świat określa ich tożsamość, ale sam Chrystus.

  Metropolita częstochowski, wieloletni przyjaciel redemptorystów, przypomniał też jak trudnego zadania podejmują się nowi kapłani redemptoryści. Mają bowiem „nosić w sobie konanie Jezusa, żeby życie Jezusa objawiło się w nas i przez nas”. Po czym dodał: „W waszej misji redemptorystów jest to istota i tożsamość. Trzeba zatem przyzywać i trwać w nadziei darów Ducha Świętego. Trzeba nam wciąż powracać do miary Ewangelii Chrystusa, a nie do ludzkich sondaży, oczekiwań i kolejnych wyborów. Trzeba nam nieustannie przerastać samych siebie i z uporem łaski szukać przebaczenia Bożego w sakramencie pojednania, aby wciąż odnowione w nas było synostwo Boże, które woła do Boga – Ojcze”.

  O. Janusz Sok, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, życzył zaś neoprezbiterom twórczego zadziwienia wobec daru i tajemnicy rozpoczynającego się ich kapłańskiego życia, a oni sami prosili o modlitwę, aby byli wierni powierzonemu im powołaniu i stali się świętymi kapłanami.

  Nowo wyświęceni ojcowie redemptoryści to: o. Aleksander Ćwik CSsR ze Starej Wsi (diec. tarnowska), który został posłany do parafii św. Klemensa w Głogowie; o. Paweł Głodowicz CSsR z Serbów (diec. zielonogórsko-gorzowska) będzie posługiwał w Toruniu; o. Tomasz Marcinek CSsR z Szynwałdu (diec. tarnowska) został duszpasterzem we Wrocławiu, a o. Piotr Mazur CSsR także z Szynwałdu (diec. tarnowska), który na swoją pierwszą placówkę udaje się do Elbląga.

  W radości tego wyjątkowego dla wszystkich redemptorystów wydarzenia, z wdzięcznością za ich kapłańskie i redemptorystowskie powołanie, polecamy naszych drogich neoprezbiterów opiece Tuchowskiej Matki, wraz z serdeczną modlitwą za nich oraz o kolejne liczne i święte powołania do naszego misyjnego Zgromadzenia.

  WIĘCEJ: pełna galeria zdjęć

  o. dr Maciej Sadowski CSsR, Rektor WSD Redemptorystów w Tuchowie;

  fot. WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Odnowiona strona Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów – barka.redemptor.pl

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

  Udostępnij