• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Pomoc Ukrainie
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Święcenia kapłańskie misjonarza o. Sławomira Wardzały CSsR

  W sobotnie przedpołudnie, 7 stycznia 2023 r., w otoczeniu współbraci, rodziny i wiernych, w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, miała miejsce uroczystość święceń prezbiteratu redemptorysty o. Sławomira Wardzały, który swą formację zakonną rozpoczynał w ojczyźnie, a dokończył jako misjonarz najpierw w Argentynie, a następnie w Boliwii.

  WIĘCEJ: Br. Sławomir Wardzała CSsR posłany do Argentyny

  Święceń udzielił mu biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej ks. bp Leszek Leszkiewicz, który w swej homilii zaznaczył, że kapłaństwo to przede wszystkim solidarne trwanie z Chrystusem i z drugim człowiekiem. Hierarcha podkreślił też rolę kapłana w kontynuacji dzieła Odkupienia, szczególnie jako szafarza sakramentalnych znaków Bożej obecności we współczesnym świecie.

  O. Janusz Sok, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, wyraził dumę i radość z konsekracji współbrata – misjonarza i życzył mu wierności w owocnej współpracy z Bożą łaską. Następnie o. Carlos Leoño, reprezentant Prowincji Boliwijskiej, odczytał list gratulacyjny prowincjała boliwijskiego, który wyraził wdzięczność za dar osoby i powołania o. Sławomira, który w dalekiej Boliwii wytrwale realizuje misję głoszenia Obfitego Odkupienia ubogim i opuszczonym.

  Ostatnim punktem uroczystej celebracji były podziękowania samego neoprezbitera, który za dar redemptorystowskiego powołania złożył dziękczynienie Panu Bogu, biskupowi, współbraciom, rodzinie i wszystkim przybyłym gościom. Na zakończenie zwrócił się też po hiszpańsku do swoich przyjaciół z Boliwii, którzy łączyli się poprzez transmisję internetową.

  W radości tego wyjątkowego wydarzenia u progu nowego roku, z wdzięcznością za powołanie naszego współbrata – misjonarza, polecajmy go niezawodnej i nieustającej opiece Matki Bożej Tuchowskiej, wraz z serdeczną modlitwą o liczne i święte powołania do naszego Zgromadzenia.

  o. dr Maciej Sadowski CSsR, rektor WSD Redemptorystów w Tuchowie

  WIĘCEJ: Boliwia: śluby wieczyste br. kleryka Sławomira Wardzały CSsR

  WIĘCEJ: Ferie z redemptorystami 2023!

  Udostępnij