• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Boliwia: śluby wieczyste br. kleryka Sławomira Wardzały CSsR

  W święto św. Klemensa Hofbauera, 15 marca 2022 r., w Vallegrande w Boliwii trzech redemptorystów złożyło śluby wieczyste: pochodzący z Peru br. Miguel Arcángel Alvarado Suárez i br. Arnaldo López Gómez oraz pochodzący z Polski br. Sławomir Wardzała (należący do Prowincji Warszawskiej, od kilku lat odbywający swoją formację najpierw Argentynie, a obecnie w Boliwii). Serdecznie gratulujemy!

  Neoprofesi przygotowali się do tej uroczystości poprzez miesiąc odnowy i rekolekcje, które odbyli w Paragwaju wraz ze współbraćmi z całej Ameryki Łacińskiej.

  W homilii o. César Edilberto Torres Pantoja CSsR, przełożony Wiceprowincji Peru Sur, przypomniał prymat inicjatywy Pana Boga w powołaniu i potrzebę osobistej odpowiedzi na tę łaskę.

  W uroczystości wzięli udział, między innymi, współbracia, którzy przyjechali do Vallegrande na rozpoczynającą się kapitułę prowincjalną. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, z zachowaniem wszelkich wskazań sanitarnych, wierni wypełnili kościół. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele parafii wręczyli współbraciom kosze z tradycyjnymi produktami spożywczymi z Vallegrande i torby charakterystyczne w tym rejonie Boliwii.

  Vallegrande to małe, ale też bardzo ważne, miasteczko położone w diecezji Santa Cruz de la Sierra. Od dziesięcioleci w jedynej tutejszej parafii katolickiej posługują redemptoryści. Stąd także pochodził pierwszy kardynał Boliwii, kardynał Julio Terrazas.

  Naszych Współbraci powierzamy Panu Bogu, który rozpoczął w nich dobre dzieło i je doprowadzi do przewidzianej pełni. W najbliższą niedzielę, 20 marca, br. Sławomir Wardzała przyjmie świecenia diakonatu.

  oprac. o. Józef Smyksy CSsR, Cochabamba, Boliwia

  Udostępnij