• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  „Studia Moralia” na 150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła oraz z okazji Roku Rodziny

  Teologiczny półrocznik „Studia Moralia”wydawany przez Akademię Alfonsjańską oferuje na swojej stronie dwie podstrony poświęcone trwającym w Kościele jubileuszom: 150 rocznicy ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła oraz Rokowi Rodziny w piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”.

  Zapraszamy:

  Z okazji 150 rocznicy ogłoszenia św. Alfonsa Liguori Doktorem Kościoła została stworzona specjalna podstrona, na której ukazują się różne wydarzenia i zapowiedzi publikacji związanych z tym jubileuszem, szczególnie w Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie.

  WIĘCEJ: Od 150 lat św. Alfons Liguori jest doktorem Kościoła

  WIĘCEJ: Orędzie papieża Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Alfonsa Marii de Liguori doktorem Kościoła

  Na Rok Rodziny w piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” papieża Franciszka, „Studia Moralia” udostępniają wybór ciekawych artykułów profesorów Akademii Alfonsjańskiej poświęconych temu dokumentowi, a zwłaszcza jego związków z alfonsjańskimi kryteriami rozeznania duszpasterskiego opartego na miłosierdziu.

  WIĘCEJ: Papież o św. Alfonsie Liguorim, Doktorze Kościoła: „Wychodzić na spotkanie najsłabszych”

  WIĘCEJ: Przełożony Generalny: „W duchu św. Alfonsa Liguori angażujemy się w przyszłość z nadzieją i radością Ewangelii”

  Akademia Alfonsjańska to Wyższy Instytut Teologii Moralnej należący do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, afiliowany do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Na uczelni można odbywać studia specjalistyczne z teologii moralnej na najwyższym światowym poziomie.

  WIĘCEJ: 70 lat Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie

  „Studia Moralia” to czasopismo naukowe Akademii Alfonsjańskiej będącej częścią Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Stanowi bogate źródło informacji dla tych, którzy chcą aktualizować swoją wiedzę w dziedzinie teologii moralnej.

  Wśród tematów poruszanych w czasopiśmie znajdują się wielokulturowość i pluralizm religijny, świeckość i konfrontacja z kulturą współczesną, pytania na temat godności osoby ludzkiej i znaczenia natury ludzkiej, bioetyka i sens życia, tożsamość chrześcijańska i przekaz wiary.

  za: cssr.news

  Udostępnij