• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rzym: o. prof. Antonio Donato CSsR mianowany rektorem Papieskiej Akademii Alfonsjańskiej

  Wspólnota akademicka Papieskiej Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie ma od 29 listopada 2023 r. nowego rektora (prezesa). Został nim na lata 2023-2027. o. prof. Antonio Donato CSsR. Gratulujemy!

  O. prof. Antonio Donato ma 48 lat i jest członkiem Prowincji Neapolitańskiej Redemptorystów. Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela złożył w 2000 r., a w 2004 r. został wyświęcony na kapłana. Od 2005 do 2008 r. koordynował duszpasterstwo młodzieży redemptorystowskiej i powołaniowe w południowych Włoszech. W latach 2008-14 był odpowiedzialny za formację w swojej prowincji.

  W 2010 r. uzyskał licencjat z teologii moralnej na Akademii Alfonsjańskiej, a w 2014 r. doktorat z teologii moralnej, prowadząc badania nad myślą i propozycją moralną teologa redemptorysty o. Dominika Capone (1907-1993).

  Ojciec Święty Franciszek mianował 1 sierpnia 2023 r. poprzedniego rektora Papieskiej Akademii Alfonsjańskiej, o. prof. Alfonso V. Amarante CSsR, arcybiskupem i rektorem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego.

  * * *

  Papieska Akademia Alfonsjańska to Wyższy Instytut Teologii Moralnej należący do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, afiliowany do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Na uczelni można odbywać studia specjalistyczne z teologii moralnej na najwyższym światowym poziomie.

  WIĘCEJ: Rzym: rektor Papieskiej Akademii Alfonsjańskiej, o. prof. Alfonso Amarante CSsR, arcybiskupem i rektorem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego

  WIĘCEJ: Akademia Katolicka w Warszawie podpisała umowę o współpracy z Papieską Akademia Alfonsjańską w Rzymie

  za: cssr.news

  Udostępnij