Rozpoczęcie nowicjatu 2019/2020

Podczas I Nieszporów z Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w środę, 14 sierpnia 2019 r. w Lubaszowie nastąpiło rozpoczęcie kolejnego kanonicznego nowicjatu.
Siedmiu naszych młodszych współbraci poprosiło o włączenie ich do naszej rodziny zakonnej, aby poprzez modlitwę, sposób życia i pracę redemptorysty, mogli lepiej rozeznawać swoje powołanie i poznawać historię oraz duchowość naszego Zgromadzenia. W czasie uroczystej Liturgii Godzin, pod przewodnictwem Prowincjała, o. Janusza Soka CSsR nastąpiło również objęcie urzędu przełożonego domu zakonnego w Lubaszowej, którym został o. Dariusz Pabiś CSsR oraz funkcji magistra nowicjuszy, którym został o. Łukasz Listopad CSsR, zaś jego socjuszem będzie o. Stanisław Janiga CSsR.
Ojciec Prowincjał wygłosił podczas wieczornej modlitwy krótkie słowo, w którym zaznaczył, że nowicjat, jako kolejny etap formacji, jest niejako czasem „poprawy swojego wzroku”, aby móc lepiej dostrzegać otaczający świat, samych siebie, i najważniejsze, by lepiej odnajdywać w nim Pana Boga, który winien być zawsze na pierwszym miejscu.
Ojcom formatorom oraz nowicjuszom życzymy, by Jezus Odkupiciel prowadził ich przez ten rok próby nowicjackiej, a Matka Boża Wniebowzięta uczyła ich jak słuchać i wypełniać wszystko, co powie im Jej Syn – Jezus Chrystus.
br. Almar Suchan CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

































