• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rekolekcje wielkopostne w Radiu Maryja i TV Trwam

  Radio Maryja i TV Trwam wychodzą naprzeciw oczekiwaniu wiernych i oferują wielkopostne rekolekcje. W tym roku z powodu pandemii w kościołach nie będzie rekolekcji, dlatego każdy z nas może skorzystać z nauk prowadzonych poprzez media.

  Codziennie przez okres Wielkiego Postu na antenie TV Trwam o godz. 7.55 i 17.55 wierni mogą uczestniczyć w rekolekcjach ze św. Janem Pawłem II. Prowadzi je ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

  – Tegoroczne rozważania ze św. Janem Pawłem II zostały skupione wokół jego książki „Przekroczyć próg nadziei”. Ona rozpoczyna się i właściwie przez większość stron prowadzi wokół papieskiego zawołania „Nie lękajcie się”. Ojciec Święty wyzwalał nas z lęku. Ostatni akord książki kończy się wezwaniem do tego, żebyśmy porzuciwszy lęki i strachy, zwrócili się w stronę bojaźni Bożej, bo ona jest początkiem mądrości. To przejście od lęku i strachu, które nam towarzyszą w tych dniach, do bojaźni Bożej może być znakomitym mottem tegorocznego Wielkiego Postu, który został rozpisany w tym właśnie wymiarze rekolekcji ręką samego Pana Boga – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

  We wtorek na antenie Radia Maryja rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne z Jasnej Góry. Z wiernymi spotyka się ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Transmisja o godzinie 8.30 oraz 17.10.

  W dni powszednie w TV Trwam o godz. 13.30, a w niedzielę o godz. 9.30, odbywa się transmisja Mszy świętej.

  za: radiomaryja.pl

  Udostępnij