• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Redemptoryści z Europy i Afryki przygotowują się w Polsce do ślubów wieczystych

  W Konferencji Redemptorystów Europy rozpoczął się Miesiąc Odnowy Duchowej. 7 lipca 2019 r. w Polsce w  Domu Rekolekcyjnym „Góra Tabor” na Lubaszowej Prowincjał Prowincji Warszawskiej o. Janusz Sok CSsR zainaugurował dla 8 współbraci czas przygotowania do złożenia wieczystej profesji zakonnej w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. Równocześnie 9 ojców i 1 brat zakonny rozpoczęło okres odnowy przewidziany po kilku latach od ślubów wieczystych.

  Uczestnicy przyjechali z różnych stron świata. Są członkowie Prowincji Londyńskiej (2), Edmonton-Toronto (1), Rzymskiej (1), Lwowskiej (1), Warszawskiej (11), Wiceprowincji Michalowce (1) i Regionu Zimbabwe (1).

  Pierwsza część Miesiąca Odnowy będzie się odbywać nieopodal domu nowicjatu na Lubaszowej, natomiast druga w Tuchowie w miejscu, gdzie znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów Prowincji Warszawskiej.

  Biorący udział w wydarzeniu będą mieli okazję przybliżyć sobie na nowo charyzmat pozostawiony przez świętego Alfonsa i pielęgnowany przez pokolenia jego duchowych synów. Prelegentami będą m.in. o. Johanes Rӧmelt, o. Janusz Sok, o. Ronnald McAinsh. Poruszą oni takie tematy jak: „Redemptorysta – kapłan w wieku pełnym wyzwań”, „O posłuszeństwie, czyli jak się szuka woli Bożej” czy „Teologia konstytucji Redemptorystów”.

  Mam nadzieję, że będzie to czas nie tylko zdobywania nowych wiadomości, ale i nowych przyjaźni.

  br. Paweł Orzeł CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij