• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Rada międzyprowincjalnego nowicjatu w Lubaszowej podsumowała rok formacji

  Międzyprowincjalny nowicjat w Lubaszowej-Podolińcu (Polska-Słowacja) kończy pierwszy rok działalności 15 sierpnia 2017 r. w swoim nowym kształcie. Rada nowicjatu podsumowała rok formacji i współpracę jednostek europejskich zaangażowanych w jego tworzenie.

  O. Prowincjał Janusz Sok CSsR zaprosił jako przewodniczący na spotkanie 26 czerwca 2017 r. do Lubaszowej k. Tarnowa: Przełożonego Prowincji Bratysławsko-Praskiej, o. Václava Hypiusa, Wiceprowincjała z Michalowiec, o. Metoda Lukacika i Koordynatora Konfrencji Redemptorystów Europy, o. Jacka Zdrzałka CSsE. O. Zenon Gieniec CSsR, Przełożony Regii św. Gerarda (Rosja i Kazachstan) nie mógł wziąć udziau w spotkaniu.

  Rada pracowała nad ratio nowicjatu (rodzaj zbioru podstawowych zasad), jego dyrektorium i sposobami finansowania. Zgodzono się także co do sposobu wyboru i nominacji mistrza nowicjatu.

  Ośmiu nowicjuszy rozpoczęło rok formacji 2016-17 i wszyscy przygotowują się do złożenia pierwszych ślubów w sierpniu br. (8 z Prowincji Warszawskiej i 2 z Prowincji Bratysławsko-Praskiej).

  Następny rok formacji rozpocznie czterech nowicjuszy z Prowincji Warszawskiej i jeden z Prowincji Yorkton w Kanadzie.

   

  o. Jacek Zdrzałek CSsR Rzym, za: cssr-europe.comfot. W. Chrzanowski

  Udostępnij