• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Polski festiwal kulinarny w Manville

  Od ponad pół wieku pod koniec lipca mieszkańcy Manville, NJ i okolic gromadzą się pod wielkim namiotem mogącym pomieścić ponad 400 osób tuż obok kościoła Sacred Heart, by skosztować polskich potraw.

  W tym roku po raz 51 grupa parafian jak w poprzednie lata przygotowała tysiące pierogów, gołąbek, placków ziemniaczanych, kiełbas, łazanek, pizza fritz itd. W pocie czoła, z poświęceniem i wielką miłością do parafii każdego dnia przygotowano świeże i smaczne potrawy, by móc nasycić tysiące ludzi, którzy przez pięć dni od 23-27 lipca od godziny 18-22 tłumnie i cierpliwie czekali w kolejkach na upragnioną porcję polskiego jedzenia.

  W tym roku z racji na stulecie życia parafialnego w Manville festiwal parafialny miał wyjątkowy charakter, który został podkreślony występami „na żywo” lokalnych artystów, ale także śpiewem i muzyką 6-osobowego zespołu folkowego „Vechi Acum” z Polski. W rytmie tradycyjnych polskich pieśni i piosenek w nowym opracowaniu świetnie bawili się zarówno Polacy jak i Amerykanie, dla których tradycyjne śpiewy i stroje ludowe, w których występowali artyści, były wielką egzotyką. Hitem wśród dzieci okazał się mały miś z logiem Parafii Chrystusa Odkupiciela, który zawadiacko przypominał o trwającym jubileuszu.

  Dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festiwalu i uczestnikom zapraszamy na 52 Festiwal polskiego jedzenia w Manville. Do zobaczenia za rok!

  o. Stanisław Słaby CSsR

  Udostępnij