• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  „Pod płaszczem i sercem Tuchowskiej Matki” – album na 100-lecie obecności WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela jest obecne w nurcie duchowej i intelektualnej formacji w polskim Kościele już od 1903 roku. W roku obecnym obchodzimy jubileusz 100-lecia obecności naszego Seminarium w Tuchowie, gdzie pod opiekuńczym płaszczem Matki Bożej Tuchowskiej i za przykładem św. Alfonsa Marii Liguoriego, od tego roku patrona tuchowskiego Seminarium, kształtują swe serca i umysły kolejne pokolenia redemptorystów, tak aby byli mocni wiarą, radośni nadzieją, rozpaleni miłością ku Bogu i ludziom, płonący gorliwością, pokorni, bo świadomi własnej słabości, wytrwali w modlitwie, pełni ducha wyrzeczenia i ofiary, miłujący ubogich i opuszczonych (por. Konstytucje i Statuty CSsR, 20).

  Dla uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu, pomimo zmagania się ze skutkami wszechogarniającej nas pandemii, podejmujemy różne inicjatywy medialne i wydawnicze, które mają ukazać duchowe i intelektualne dziedzictwo tuchowskiej Alma Mater.

  WIĘCEJ: Tuchów: Ślubuję Ci Boże czystość, ubóstwo i posłuszeństwo

  Z inicjatywy Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów oraz przy wydatnym współudziale naszego Seminarium na wczesną jesień planowana jest premiera telewizyjna filmu dokumentalnego o historii i dniu dzisiejszym tuchowskiego Seminarium. Realizacji tego przedsięwzięcia podjęła się z dużym zaangażowaniem i kompetencją ekipa filmowa TV TRWAM z Torunia. W połowie października odbędzie się uroczysta inauguracja jubileuszowego roku akademickiego.

  Ważnym edytorskim śladem przeżywanego jubileuszu stulecia naszej obecności na tuchowskim wzgórzu jest też pięknie wydany album, zainicjowany i w pełni samodzielnie zrealizowany dzięki twórczej inwencji naszych braci kleryków.

  Wszystkich zaś naszych Drogich Współbraci, Przyjaciół i Dobroczyńców tuchowskiego Seminarium serdecznie zachęcam do sięgnięcia po nasz album, opatrzony jakże wymownym tytułem: „Pod płaszczem i sercem Tuchowskiej Matki. 100 lat obecności Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie (1921-2021)”.

  O wartości i urodzie tej jubileuszowej publikacji stanowią nade wszystko wysokiej jakości zdjęcia, często udostępniane po raz pierwszy, ilustrujące zarówno seminaryjne „dziś” oraz naszą archiwalną wiekową spuściznę. Ilustracje zostały uzupełnione komentarzem, odnoszącym się zarówno do naszej historii, jak i poszczególnych wymiarów seminaryjnej formacji.

  Wszystkich z serca proszę o duchowe wsparcie dla naszej Wspólnoty na godne i radosne przeżywanie stulecia obecności redemptorystowskiego Seminarium pod płaszczem i sercem Tuchowskiej Matki, a zainteresowanych nabyciem powyższego albumu zachęcam do korespondencji na adres: rodzina.odkupiciela@gmail.com.

  o. dr Maciej Sadowski CSsR, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie

  Strona internetowa: wsd.redemptor.pl

  Strona na Facebooku: facebook.com/wsdredemptorystow

  Udostępnij