• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Osobista odpowiedź Franciszka na list z życzeniami zdrowia i prośba o. Generała o dalszą modlitwę

  Drodzy Współbracia, Siostry i Świeccy Współpracownicy w Misji,

  Gdy papież Franciszek został przyjęty do szpitala z powodu swojej ostatniej operacji, zaprosiłem nas wszystkich do modlitwy z nim i za niego oraz o jego zdrowie. W imieniu całego Zgromadzenia wysłałem list do Ojca Świętego obiecując naszą modlitwę.

  Niedawno otrzymałem tę odręczną notatkę jako odpowiedź od Ojca Świętego. Jak widzicie, dziękuje nam za naszą bliskość z nim, za nasze modlitwy i za naszą miłość do Niego i Stolicy Apostolskiej. Modli się za nas i posyła nam swoje błogosławieństwo.

  Papież kontynuuje proces leczenia i proszę Was, abyście się dalej za niego modlili. Zapowiedział niedawno w modlitwie Anioł Pański, że wkrótce pojedzie (do Budapesztu) na Mszę świętą kończącą kongres eucharystyczny, a następnie odwiedzi Słowację. Modlimy się, aby ta wizyta apostolska przyniosła wielkie owoce dla dobra Kościoła w tym kraju oraz dla naszych współbraci w Prowincji Bratysławsko-Praskiej i Wiceprowincji Michalovce.

  Wizyta papieska odbędzie się na kilka dni przed obchodami 100-lecia obecności misyjnej redemptorystów na Słowacji. Niech będzie błogosławieństwem dla naszej nieustannej obecności misyjnej w tym kraju i w Europie Środkowej! Zjednoczmy się z naszymi Współbraćmi i z Ojcem Świętym w wielkiej komunii modlitewnej.

  1 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Alfonsa – niech przykład jego wielkiej miłości do Kościoła, a zwłaszcza do Ojca Świętego, zainspiruje nas do podążania jego śladami i wytrwałej modlitwy.

  W Chrystusie naszym Odkupicielu,

  o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny, Rzym

  za: cssr.news

  fot. CNS photo/Guglielmo Mangiapane, Reuters

  Udostępnij