• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  O. Sylwester Pactwa CSsR – nowy doktor teologii

  Dnia 28 kwietnia 2020 r., w auli Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie miała miejsce obrona pracy doktorskiej o. Sylwestra Pactwy CSsR, naszego wykładowcy i seminaryjnego wychowawcy. Ze względu na obecną sytuację pandemii publiczna obrona odbyła się zdalnie i była dostępna poprzez internet.

  O. Sylwester zaprezentował tezę z teologii fundamentalnej pt.: „Spiritualità – esperienza – dialogo. La presenza della Chiesa nel contesto socio-culturale della postmodernità” (Duchowość – doświadczenie – dialog. Obecność Kościoła w kontekście społeczno-kulturowym epoki postmodernistycznej). Promotorem pracy był ks. prof. Michael Fuss, zaś komisji doktorskiej przewodniczył sam rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, prof. Vincenzo Buonomo, który podkreślił jej historyczny wymiar, gdyż była to pierwsza w historii rzymskiej uczelni obrona doktorska via internet.

  Doktorant z właściwą sobie swadą i dynamizmem, ale też sine ira et studio, najpierw dokonał krótkiej autoprezentacji, a następnie odpowiadał na pytania i sugestie członków komisji, która na koniec jednogłośnie przyjęła jego obronę i pomyślnie zakończyła procedurę przewodu doktorskiego.

  Po wyjściu z auli na nowego doktora teologii czekały rzęsiste brawa i gromkie Plurimos annos ze strony współbraci. Dopełnieniem naszej radości była uroczysta kolacja na cześć o. dra Sylwestra Pactwy, któremu szczerze gratulujemy tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz obfitości Bożej łaski w posłudze na rzecz Kościoła, Zgromadzenia i naszej seminaryjnej Wspólnoty.

  o. dr Maciej Sadowski CSsR, rektor WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij