• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 68 (wrzesień – listopad 2021). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  Jak co roku 10 września będziemy przeżywać kolejną rocznicę narodzin dla nieba Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. Był człowiekiem wielce zasłużonym dla Kościoła i naszej Ojczyzny i już za życia cieszył się opinią świętości, o czym świadczą także artykuły, które pojawiły się w prasie bezpośrednio po jego śmierci.

  We wrześniu będziemy też przeżywać w Warszawie beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Warto więc zapoznać się z artykułem mówiącym o spotkaniu ze sobą tych dwóch wielkich postaci.

  Każdego z nas czeka również śmierć. O jej konieczności przypominamy sobie co roku zwłaszcza w miesiącu listopadzie, kiedy w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy już od nas odeszli, i nawiedzamy ich groby.

  Ostatnie doświadczenia związane z koronawirusem Covid-19 pomogły nam po raz kolejny uświadomić sobie, jak bardzo kruche jest nasze ziemskie życie. Nikt z nas nie wie, kiedy umrze, ale trzeba nam tak przeżywać każdy dzień naszego życia, abyśmy byli zawsze przygotowani na to nasze spotkanie z Panem. Nie możemy zapomnieć, że śmierć nie jest końcem życia, bo i my jesteśmy powołani do tego, by cieszyć się z Bogiem i świętymi radością nieba. Mogą nam w tym pomóc także kolejne rozważania o św. Józefie, któremu wraz z całym Kościołem szczególnie oddajemy cześć w tym roku.

  W październiku będziemy gromadzić się na nabożeństwach różańcowych, aby przez rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Maryi upraszać wszelkie potrzebne łaski dla Kościoła, świata, naszych rodzin i nas samych oraz wzrastać w świętości. Niech życie o. Bernarda będzie dla nas przykładem i zachętą ukochania tego pięknego nabożeństwa do Matki Bożej, a w naszej modlitwie różańcowej prośmy też o łaskę jego rychłej beatyfikacji.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij