• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 67 (czerwiec – sierpień 2021). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  Jako ludzie wierzący w Chrystusa musimy sobie wciąż na nowo przypominać, że czas próby, jaki przeżywamy, to jest najlepszy czas na to, aby jeszcze bardziej umocniła się nasza osobista wieź z Bogiem, która stanowi fundament naszej wiary. To przecież ostatecznie doświadczenie krzyża, utrata poczucia bezpieczeństwa, pokazują nam najlepiej, na ile mocna i silna jest nasza wiara. Te wszystkie trudności, których doświadczamy, przypominają nam też, że w Kościele Chrystus pozostawił nam środki, dzięki którym na pewno osiągniemy cel naszych dążen, środki lepsze od najlepiej działajacego systemu GPS. Trzeba ich tylko używać.

  Takim środkiem jest dla nas przede wszystkim Eucharystia i Chrystus, który w niej uobecnia dla nas swoją ofiarę i daje się nam na pokarm (artykuł o. Szczupała i konferencja rekolekcyjna o. Bernarda). Pomocą sa też dla nas ci, którzy już ten cel osiągneli (o. Łubieński, Od kanonizacji do doktoratu; Sw. Alfons Liguori, Rozmyślania o św. Józefie).

  Oby ten zbliżajacy sie czas wakacji – gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób będziemy mogli go przeżywać – stał sie dla nas przede wszystkim czasem umocnienia i pogłębienia naszej wiary i osobistej wiżzi z Chrystusem. Niech będzie to również czas ofiarowany naszym najbliższym, byśmy dzięki temu poczuli się jeszcze bardziej sobie potrzebni i odpowiedzialni jedni za drugich.

  W naszych spotkaniach z Chrystusem na modlitwie – tej indywidualnej, ale też i rodzinnej – pamiętajmy także o prośbie w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij