• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Pomoc Ukrainie
  XXVI Kapituła Generalna
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 72 (wrzesień – listopad 2022). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  Najbardziej znanym na świecie obrazem Maryi jest ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do jej rozpowszechnienia przyczyniło się również nabożeństwo nowenny nieustannej, które po raz  pierwszy zostało odprawione sto lat temu (11 lipca 1922 r.) w kościele  redemptorystów w Saint Louis, w USA. Co tydzień wierni różnych kultur i języków gromadzą się przed obliczem Matki Nieustającej  Pomocy, by dziękować za otrzymane dobrodziejstwa i upraszać potrzebne łaski. Maryja tak jak kiedyś, tak i dzisiaj nie pozostaje głucha na wołanie swoich dzieci. Gdy wciąż modlimy się o pokój w Ukrainie, prośmy Ją również o pomoc (o. Bernard Łubieński, Cuda i łaski Matki Bożej Nieustającej Pomocy).

  Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Pomocą w tej modlitwie niech będą dla nas także myśli o. Bernarda
  o różańcu. W listopadzie przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, a jednocześnie kończymy trzyletni cykl duszpasterski poświęcony Eucharystii.

  Św. abp Bilczewski i Sługa Boży o. Łubieński, mimo upływu lat, mogą być dla nas wzorami prawdziwego ukochania zarówno Eucharystii, jak i Ojczyzny (Poświęcić wszystkie swoje siły dla głoszenia Chrystusa).

  Nie możemy też zapomnieć o kolejnej rocznicy narodzin dla nieba o. Bernarda Łubieńskiego (zmarł 10 września 1933 r.). Jego życie i działalność przybliża nam tym razem wspomnienie ks. bp. Zygmunta Choromańskiego (głosił kazanie na jego pogrzebie).

  Wspominając wielką miłość Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego do Chrystusa obecnego w Eucharystii i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz jego umiłowanie modlitwy różańcowej i Ojczyzny, nie ustawajmy w modlitwie o jego rychłą beatyfikację.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij