• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 70 (marzec – maj 2022). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński Czcigodnym Sługą Bożym!

  Rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu. Po raz kolejny Chrystus kieruje do nas swoje zaproszenie: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (jedna z formuł używanych przy posypywaniu głów popiołem). Byśmy mogli pozytywnie na nie odpowiedzieć, Kościół proponuje nam w tym czasie uczestnictwo w rekolekcjach i tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, jak Droga krzyżowa czy Gorzkie żale, oraz podjęcie podstawowych praktyk pokutnych: postu, jałmużny i modlitwy.

  Czcigodny Sługa Boży o. Bernard Łubieński, dokąd tylko starczało mu sił, przemierzał nie tylko polską ziemię, by głosić Chrystusową Ewangelię oraz pomagać innym otwierać serca na działanie
  Bożej łaski i powracać na nowo do Boga (Arystokrata wśród misjonarzy – misjonarz wśród arystokratów. O. Bernard Łubieński w służbie obfitego Odkupienia).

  Podejmując trud osobistego nawrócenia, często szukamy różnych wskazówek, które by nam w tym pomogły. Może dla kogoś z nas takimi staną się myśli o. Bernarda z Jego rozważań na Wielki Post. Nasz wysiłek osobistej przemiany ma nas zawsze prowadzić do pogłębienia osobistej relacji z Chrystusem i życia jeszcze pełniej na co dzień Ewangelią. Tego uczą nas również święci i błogosławieni.

  Dlatego też, w tym kolejnym roku poświęconym Eucharystii proponujemy Wam zapoznanie się z osobą abp. Józefa Bilczewskiego, który w sposób szczególny ukochał Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, a którego życie było także przez pewien czas związane z osobą o. Łubieńskiego.

  Po Wielkim Poście i świętach Zmartwychwstania Pańskiego czeka nas miesiąc maj, kiedy jak co roku będziemy gromadzić się nieco liczniej w kościołach i przy przydrożnych kapliczkach, by uczcić Maryję śpiewem litanii. Niech rozważania o. Bernarda pobudzą nas, byśmy nie zmarnowali tego szczególnego czasu łaski.

  Pragniemy Wam życzyć, byście jak najlepiej przeżyli te najbliższe miesiące, a Chrystus Zmartwychwstały niech umocni Waszą nadzieję, że to w Nim jest ostatecznie nasze zwycięstwo!

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij