• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nasi misjonarze – o. Grzegorz Lesiak CSsR

  W uroczystość Najświętszego Odkupiciela – we współpracy z Redemptorystowskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Misji w Tuchowie – rozpoczynamy cykl prezentacji redemptorystów, naszych misjonarzy zagranicznych, którzy opuścili Polskę, by głosić Obfite Odkupienie ludziom ubogim i opuszczonym w różnych krajach świata. Prosimy o modlitwę za nich oraz o nowe powołania do naszego Zgromadzenia.

   

  O. Grzegorz Lesiak CSsR, Patagonia w Argentynie 

  „Nazywam się o. Grzegorz Lesiak, z parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej, diec. tarnowska. Święcenia kapłańskie przyjąłem w roku 2011, przez rok pracowałem jako duszpasterz w Szczecinku i od 4 lat jestem w Argentynie. Należę do Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, a obecnie pracuję dla naszej Wiceprowincji Resistencia w Argentynie.

  Przez dwa lata byłem duszpasterzem młodzieży na północy Argentyny w parafii La Asunción de Maria która jest również archidiecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Od dwóch lat jestem proboszczem parafii La Immaculada w Trevelin. Moja parafia to miasto z ok. 13 tysiącami mieszkańców oraz dwunastoma innymi kaplicami i wioskami rozsianych po andyjskich wzgórzach na granicy z Chile na przestrzeni ok. 3300 km kwadratowych.

  Dlaczego misje?  Najprościej mówiąc: bo tak chciał Bóg.  Przecież to On nas wybiera i posyła.  A mnie już od dzieciństwa przygotowywał do tego zadania. To, czego nauczyli mnie moi rodzice: modlitwa i ciężka praca fizyczna, wykorzystuję mieszkając w Patagonii.”

   

   

  Udostępnij